Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecký hokej nedostal dotaci, může ztratit pět milionů z rozpočtu

Jednatel Slovanu Ústí Vladimír Evan | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

16 2016
Ústecký hokej je v ohrožení. Zastupitelstvo města nepřikleplo Slovanu slíbenou pětimilionovou dotaci a klub narychlo svolal na úterý mimořádnou valnou hromadu.

„Kdyby město nedokázalo najít cestu, jak klubu dotaci dát, mělo by to pro nás likvidační následky,“ přiznává sportovní ředitel klubu Vladimír Evan.

„Problém je v tom, že dle pravidel Evropské unie mohou města profesionálním klubům přispívat jen částkou 200 tisíc eur v součtu tří let, proto jsme navrhli zastupitelům, aby město vstoupilo do klubu. Nechali jsme udělat znalecký posudek a vyšlo z toho, že by město koupilo 19 procent společnosti, a tím by do klubu legálně vložilo dotační peníze. Zastupitelé to ale neschválili,“ uvedl Evan.

Hrozí tak, že místo původně navrhované pětimilionové dotace Slovan dostane od města na letošní prvoligovou sezonu jen 400 tisíc korun. Ústecký rozpočet činí kolem sedmnácti milionů, výpadek by tak byl zhruba třicetiprocentní.

„Sezonu bychom asi dohráli, ale bez této dotace bychom pak opravdu nejspíš museli převést prvoligovou licenci jinam. Nechceme klub v žádném případě zadlužovat,“ vysvětluje Evan.

Na černý scénář ale dojít nemusí. Komise sportu, v níž mají své zástupce všechny politické strany, se shodla na tom, že je zájem, aby prvoligový hokej v Ústí nad Labem dál zůstal.

„Zastupitelé ale mají obavy, aby ta cesta, jak podpořit hokej, byla opravdu legální, potvrzená nějakým právním posudkem. Vypracovali jsme proto několik návrhů, jak město může podpořit hokej. Kromě vstupu do klubu to jde například formou reklamy či marketingové smlouvy. Všechny návrhy znovu předložíme zastupitelstvu,“ ujistil Evan.Najdete na iDNES.czmobilní verze