Ústí uhájilo druhé místo, dál vede Havířov

• 1
Ústí - Hokejisté Ústí nad Labem uhájili v tabulce první ligy druhé místo. V přímém souboji zvítězili doma nad dosud třetí Jihlavou. Ta po prohře 1:4 klesla na čtvrté místo, před ni se dostala Ostrava. V čele soutěže dál zůstává Havířov, který v sedmnáctém kole přesvědčivě porazil Mladou Boleslav 3:0.

Ústí nad Labem - Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Hned první přesilovku využil už v sedmé minutě Vála při vyloučení jihlavského Maleny. Další šance Severočechů pak zneškodnil brankář Suchan.  Ve druhé části zápasu byla hra vyrovnanější a oba celky hrály opatrně, vedení domácích zvýšil ve 39. minutě 2:0 Jan Kudrna, který se bombou od modré čáry se trefil pod víko jihlavské branky.

Druhou přesilovku Ústí využil ve 42. minutě Gróf střelou po ledě. O minutu později snížil na 3:1 jihlavský Staněk, když jeho pomalá střela prošla mezi Sáblíkovými betony. Na konečných 4:1 upravil deset minut před koncem díky třetí úspěšné přesilovce domácích Klimt.

Branky: 7. Vála, 39. Jan Kudrna, 42. Gróf, 50. Klimt - 43. Staněk. Rozhodčí: Vlček - M. Svoboda, Zítková. Vyloučení: 8:11, navíc 10. min. Pazourek (Ústí). Využití: 3:0. Diváci: 3000.

Kadaň - Jindřichův Hradec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
V utkání průměrné úrovně měli domácí v první třetině jedinou vyloženou šanci, když se v šesté minutě proháčkoval Hubínek před branku Chábery, který střelu vytěsnil do rohu kluziště. Druhá třetina byla obdobou první. Ve 33. minutě dostal Kolda za hru vysokou holí trest na 2+2 minuty a domácí přesilovku využili ve 34. minutě, kdy Tvrdek přihrál volnému Oliveriusovi a ten do do opuštěné branky zasunul puk.

Na začátku poslední třetiny ve hře čtyři na čtyři domácí zvýšili na 2:0, když Postl přihrál zcela volnému Taušovi a ten podruhé v utkání překonal Cháberu. Ve 49. minutě hosté v přesilovce snížili na 2:1, Jirkův neudržel střelu Fialy a Starý puk dorazil do branky. V 59. minutě hosté odvolali brankáře, ale branka už nepadla.

Branky: 34. Oliverius, 41. Tauš - 49. Starý. Rozhodčí: Hodek - Richter, Sychrovský. Vyloučení: 7:12, Derfler (Kadaň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 430.

Olomouc - Chomutov 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
V první třetině využila Olomouc přesilovou hru díky Ministrovi, který dorazil zblízka puk do branky vyražený brankářem Chomutova. Vedení na 2:0 připravil Hradecký, když skóroval z ideální pozice mezi kruhy.

V prostřední části hosté snížili po přečíslení domácí obrany a střele Kostourka pod horní tyčku. Ve třetí třetině nejprve Chomutovští v přesilové hře vyrovnali Martínkem a za dvě minuty při hře čtyři na čtyři vstřelil Boušek rozhodující gól zápasu. Domácím v závěru nepomohla k vyrovnání ani 43 sekund dlouhá přesilovka pět na tři, ani odvolání brankáře.

Branky: 7. Ministr, 19. Hradecký - 27. Kostourek, 44. Martínek, 46. Boušek. Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 5:9, navíc Ministr (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1200.

Brno - Prostějov 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
O výsledku v Brně rozhodla už první třetina, kdy se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Prostějov se pak dvakrát přiblížil na rozdíl jediné branky, ale jeho naději utnul v 52. minutě v přesilovce Staněk. Kometa tak pod novým trenérem Lubomírem Oslizlem vyhrála počtvrté za sebou.

Branky: 3. a 34. Brančík, 10. Mračka, 52. Aleš Staněk - 28. Vymazal, 48. Piecha. Rozhodčí: Nečas - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 12:15 navíc Vyrůbalík 10 min. - Čech, Toms 10 min., Švrček 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 4000.

Beroun - Ostrava 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Domácí Medvědi měli zápas výborně rozehraný a v páté minutě po střelách obránců Kašáka a Trojovského od modré už měli k dobrou dvougólový náskok, jenže pak úplně přestali hrát a nebýt vynikajícího výkonu exlibereckého brankáře Pavla Falty, mohli Ostravané už dávno vyrovnat.

Gólu se Sareza dočkala až v polovině utkání, kdy Milan Baranyk tečoval Vnekovu střelu od modré čáry. Vyrovnání se Ostravští dočkali 63 vteřin před závěrečnou sirénou, když se Boháčova střela odrazila od pravé tyčky a skončila v síti. V nastavení se hrálo necelé dvě a půl minuty, když si zkušený Libor Polášek položil Faltu a střelou k tyči rozhodl o dvou bodech pro své mužstvo.

Branky: 3. Kašák, 5. Trojovský - 31. Baranyk, 59. Boháč, 63. Polášek. Rozhodčí: Souček - Pešek, Šatava. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Havířov - Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
První třetina sice vyzněla lépe pro hosty, ti ale nedokázali vyzrát na pevnou havířovskou obranu v čele s vynikajícím gólmanem Novotným. Havířov začal od druhé třetiny předvádět, proč je jeho aréna nedobytnou tvrzí.

V polovině utkání sehráli domácí ukázkovou kombinaci, na jejímž konci byl Brynecký, který mířil přesně nad padajícího Maříka. Havířov si pak získal trvalou převahu a nevyužil množství šancí. Vítězství tak pojistil až v závěru dvěma přesnými trefami Zdráhal.

Branky: 58. a 60. Zdráhal, 31. Brynecký. Rozhodčí: Husička - Lipina, Záviský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 2065.

Hradec Králové - Třebíč 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
V nepříliš pohledném utkání se domácí sice dostali v 15. minutě do vedení po akci prvního útoku, ale poté jejich ofenzivní snaha narážela na vynikajícího Šindeláře v třebíčské brance. Ten všechny další střely Východočechů vychytal, stejně jako domácí gólman Koutský.

Branka: 15. Koudelka. Rozhodčí: Štěpán - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 951.