Momentka z utkání Havlíčkův Brod - Chrudim | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Ústí ve vyrovnané bitvě těsně podlehlo Jihlavě, do čela jde Chomutov

• 0
Největší tahák první ligy ovládli po tuhém boji hokejisté Jihlavy. Z ledu Ústí si vezou výhru 3:2. Do čela soutěže však jde díky většímu počtu vstřelených branek Chomutov, který porazil 6:4 Znojmo.

Po bezbrankové úvodní třetině v Ústí dokázali hosté z Jihlavy ve druhém dějství dvakrát vyrovnat náskok Severočechů. Vítěznou branku vstřelil Pitule ve 43. minutě po brejku a přečíslení domácí obrany. Skóre mohl vyrovnat dvě minuty před koncem ústecký Kanko, ale neproměnil trestné střílení.

Zápasy Chomutova a Znojma bývají bohaté na góly a dnešek to potvrdil. Utkání otevřely podařené dorážky Davídka ve 2. a 5. minutě a vypadalo to na jednoznačnou záležitost pro Chomutov. Stejným způsobem, tedy z dorážek, však mezi 11. a 21. minutou odpověděl znojemský kapitán Haman a začínalo se znova.

Kuriózní střelecký průběh zápasu ale pokračoval a domácím vrátil dvěma góly vedení Seman. To se sice hostům povedlo snížit na rozdíl jedné branky, ale Severočeši si vítězství vzít nenechali.

Na třetí místo tabulky se díky premiérovému domácímu vítězství v sezoně dostala Třebíč, která deklasovala 8:2 Litoměřice. Horácká Slavia si rozhodující náskok vybudovala ve druhé třetině a definitivní k.o. nováčkovi soutěže zasadila během posledních čtyř minut.

Na dno tabulky klesl Tábor, jenž utrpěl debakl 1:8 od Kadaně. Největší hvězdou zápasu byl Radulay, který se blýskl hattrickem.

Hradec Králové - Písek 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 5. Chmelíř, 36. Křetínský, 59. Budínský - 11. V. Novák, 32. Ferebauer. Rozhodčí: Kubičík - Reich, Svoboda. Vyloučení: 7:9, navíc Čermák (HK) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1185.

Tábor - Kadaň 1:8 (0:1, 0:4, 1:3)

Branky: 57. Kudrna - 23., 29. a 49. Radulay, 28. a 45. Boušek, 17. Eiselt, 38. Révay, 52. Rohan. Rozhodčí: Smitka - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 960

Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky: 27. Diviš, 33. Hanzl - 29. Hodek, 37. Bakus, 43. Pitule. Rozhodčí: Pavlovič - Čížek a Padevět. Vyloučení: 4:4.  Využití: 0:1. Diváci: 2398. Studík), Vaněček - Duchnič. Trenér: Látal

Chomutov - Znojmo 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Branky: 2. a 5. Davídek, 30. a 37. Seman, 44. Jíra, 56. Pulpán - 11. a 21. Haman, 41. Orsava, 54. Havlík. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:7, navíc Pulpán (Chomutov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1576.

Havlíčkův Brod - Chrudim 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)

Branky: 17. R. Vondráček, 27. Zábranský, 29. Švaňhal, 33. Šenkeřík, 53. Meidl, 57. Kempný, 58. M. Ondráček - 33. Kaut, 49. Král, 52. Žák, 53. Klejna. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 9:9, navíc Blažek do konce utkání a Charousek (oba Chrudim) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 856.

Beroun - Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 31. Pavel, 41. Pacovský. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 450.

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 19. Tvrdek, 29. Drábek - 16. Jech. Rozhodčí: Dvořák - Beneš, Svoboda. Vyloučení: 8:6, navíc Bakrlík (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1205.

Třebíč - Litoměřice 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)

Branky: 2. a 52. T. Vondráček, 34. a 51. Ostřížek, 39. Malinský, 51. Laš, 56. Čech, 59. Dolníček - 16. Vobořil, 50. Kříž. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:7, navíc Dudáš (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1320.