Ústí vedlo o tři góly, přesto doma podlehlo

2 2008
Ústí nad Labem - Parádní obrat předvedli hokejisté Zlína na ledě v Ústí nad Labem. Domácí v utkání skupiny o udržení vedli už o tři góly, na 3:0 zvyšoval ve 38. minutě Němeček. Jenže ještě ve stejné minutě hosté zaveleli k obratu, nejprve snížil M. Pšurný. V poslední třetině pak skóre otočil, rozhodující gól dal Rachůnek.

Severočeši se opět přiblížili účasti v baráži. Na posledním místě tabulky ztrácejí na soupeře 26 bodů, ve hře je ještě 30 bodů.

Fanoušci domácích opět mohli vidět na lavičce Vladimíra Evana, který byl v prosinci den před Štědrým dnem odvolán z postu hlavního kouče a posunul se do pozice sportovního manažera. Nyní se vrátil na pozici asistenta Jana Votruby místo Miroslava Macha.

Zlín vstoupil do zápasu aktivně a úvodní dvě minuty nepustil domácí z obranného pásma. Skóre přesto v polovině úvodní třetiny otevřel ústecký Šagát, když napodruhé dorážel ve vlastním oslabení.

Vedení domácích zvýšil opět opakovanou dorážkou Janků, které předcházely střely Mrázka a Haška. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky trefil Leška horní tyčku Přikrylovy branky.

V první polovině prostřední třetiny se více prosazovali domácí. K získání převahy nevyužili hosté ani téměř padesátivteřinovou přesilovku pěti proti třem.

Ve velké šanci se ocitl až ve 33. minutě Michal Pšurný, jehož příležitost Přikryl ukázkově zlikvidoval pravým betonem. Na druhé straně zastavil rozjetého Čalouna nedovoleným zákrokem Ďurák.

O pár vteřin později navíc fauloval zlínský Balaštík a domácím se naskytla na 89 vteřin dvojnásobná výhoda. První dělovku Němečka od modré vykopl Biegl betonem, druhá již skončila v síti hostů. Tříbrankové vedení domácím vydrželo pouhých 30 vteřin. Ústecké obraně ujel Michal Pšurný a snížil na 1:3.

Od začátku třetí třetiny vystřídal Biegla ve zlínské brance Murín. V prvních vteřinách posledního dějství využil Mokrejš dobíhající přesilovku hostujícího týmu a snížil na rozdíl jediného gólu. O minutu později spálil na straně domácích šanci Čaloun.

V 46. minutě už bylo vyrovnáno díky Hamrlíkovi a čtyři minuty před koncem utkání dokonce strhl vedení na stanu hostí Rachůnek. Domácím nepomohla k bodovému zisku ani více než devadesátivteřinová power play, ve kterém zlínský Balaštík dvakrát minul prázdnou branku.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Na začátku utkání nás podržel brankář Petr Přikryl. Utkání, ve kterém vedeme 3:0, už bychom neměli pouštět. Porazili jsme se sami."
Rostislav Vlach (Zlín): "Odehráli jsme otevřené a vyrovnané utkání, na jehož počátku jsme si vytvořili hodně šancí. Vzhledem k dalšímu průběhu zápasu jsme ale rádi, že jsme nakonec vyhráli."

Ústí - Zlín 3:4
Branky a nahrávky:
10. Šagát (Klobouček), 16. Janků (Hašek), 38. Němeček (Špirko) - 38. M. Pšurný (Kubiš), 42. Mokrejš (Okál), 46. Hamrlík (Balaštík), 57. Rachůnek (Leška). Rozhodčí: Homola - Padevěd, Kis. Vyloučení: 9:7, navíc Nosek (Zlín) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2486. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:3.

Ústí nad Labem: Přikryl - Novotný, Hořava, Němeček, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný, Klobouček - Čaloun, T. Martinec, T. Káňa - Janků, F. Mrázek, Hašek - V. Novák, Špirko, A. Nedorost - Hovorka, Šagát, Šaffer. Trenéři: Votruba a V. Evan.

Zlín: Biegl (41. Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Hlavačka, Ďurák, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, Mokrejš, Záhorovský - M. Pšurný, Balán, Kubiš - R. Pšurný. Trenéři: Vlach a Přikryl.