Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústí zlákalo manažera Jana Janderu

24 2003
Chomutov - Hokejisté prvoligového Ústí nad Labem už trénují déle jak týden, včera začali letní přípravu v Chomutově a Kadaň, která zajišťuje rozpočet klubu, odstartuje příští týden. Chomutovským trenérům Kýhosovi a Petrovkovi se hlásilo šestadvacet hokejistů, mimo jiné opory Boušek, Koláček, Jarina či Šíp. „Zatím se nedá avizovat žádný odchod, vše je ve stadiu jednání,“ naznačil klubový sportovní manažer Vojtěch Čihař, že se přestupový trh teprve rozhýbává.

Hostování končí karlovarským Tomsovi s Kreuzerem, zatím trénuje i Jíra, který patří Litvínovu. „Právě s těmito dvěma extraligovými kluby chceme rozvíjet spolupráci,“ sdělil Čihař, který vsadí na osvědčený tandem brankářů Jarina - Vrba.

Chomutov zkouší budějovického Kostourka, litvínovského Bakrlíka, dnes dorazí bek Pscheidt z Hvězdy Praha (jeho bratr letos hrál v Kadani). Když se dohodnou s Litvínovem, do přípravy se zapojí rovněž Liška, Ambož a Polodna.

Většina kmenových hráčů Chomutova má platnou smlouvu, jedná se jen se zkušeným obráncem Rimmelem, kterému již vypršela.

„Vsadíme na kvalitní model přípravy jako loni. V Málkově máme k dispozici všechno potřebné - halu, posilovnu, hřiště, tenisové kurty, terénní možnosti,“ uvedl Čihař.

Janderova životní výzva
Ústecký klub podepsal smlouvu se zkušeným funkcionářem Janem Janderou, který naposledy sbíral úspěchy v Mladé Boleslavi, již dotáhl do první ligy. V Ústí byl jmenován sportovním manažerem.

„Je za ním kus práce, navíc pochází z Děčína a má tudíž k regionu vztah,“ vysvětlil generální manažer klubu David Šaffer, proč vybral právě Janderu. Před lety už pracoval jako vedoucí ústeckých juniorů.

„Dostal jsem nabídku, která byla lákavá, navíc s určitou perspektivou. Přestože to bude stát hodně práce, přijal jsem ji,“ prohlásil Jandera, který dříve působil mimo jiné v Kadani a Děčíně.

Extraliga je pro něj možná životní výzvou. „Ústí je hokejové město. Chceme teď složit základ silného celku, který by o nejvyšší soutěž v horizontu tří let bojoval,“ řekl sportovní manažer. Jména posil prozradí až v květnu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze