Ustrnul se dočkal prvního finského bodu

31 2008
Helsinky - Český hokejový obránce Libor Ustrnul si ve svém třetím utkání ve finské lize v dresu IFK Helsinky připsal první bod. Urostlý bek, který hned v první minutě druhého zápasu v novém působišti dostal trest do konce utkání za bitku, dnes přispěl jednou asistencí k výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Hämeenlinny.

Ustrnul do Helsinek přišel minulý týden z Karlových Varů a v IFK bude působit do konce sezony.

Útočník Martin Chabada z Luley sice v souboji českých hokejistů ve švédské lize třemi body zastínil Jana Hrdinu z HV 71, jeho tým ale nakonec prohrál 4:5 v prodloužení.

Bývalý hráč Sparty si na konto připsal gól a dvě asistence. Naposledy bodoval v 52. minutě, kdy pro Slováka Luboše Bartečka zařídil vedoucí gól na 4:3. Hosté se ale z vedení radovali jen necelé čtyři minuty, pak zařídil prodloužení Linus Omark.

Dvěma góly se útočník Jan Alinč podepsal v německé lize pod vítězství hokejistů Krefeldu na ledě Hamburku 6:5. V 57. minutě český hráč zvýšil na 6:4 a připsal si tak vítěznou branku. Domácí dvě sekundy před koncem už jen snížili.

Finsko - 60. kolo:
Ässät Pori - Ilves Tampere 2:5, Blues Espoo - TPS Turku 3:1, Hämeenlinna - IFK Helsinky 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Ustrnul 0+1), KalPa Kuopio - Pelicans Lahti 3:2 v prodl., SaiPa Lappeenranta - Kärpät Oulu 1:3, Tappara Tampere - Jyväskylä 1:0.

Švédsko - 43. kolo:
Brynäs - MODO Hockey 2:4 (za domácí Brendl 1+0), HV 71 - Lulea 5:4 v prodl. (Hrdina 0+1 - Chabada 1+2), Linköping - Frölunda 3:2 v prodl. (za domácí Melichar 0+1), Skelleftea - Djurgaarden 5:1, Södertälje - Mora 3:2 v prodl. (za hosty Huml 0+1), Timra - Färjestad 2:3 (za domácí Tenkrát 0+2).