Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Utkání hvězd KHL bude v Bratislavě. O2 arena: S námi nikdo nejednal

Momentka z utkání KHL | foto: Profimedia.cz

8 2013
V pražské O2 areně se 11. ledna mělo konat Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy. S největší pravděpodobností však nebude, viceprezident soutěže Ilja Kočevrin se totiž pro server R-Sport vyjádřil, že se zápas přesune do blízké Bratislavy i kvůli plánované exhibici v pražské multifunkční hale. Vedení KHL informaci o změně pořadatelství ještě oficiálně nezveřejnilo.

"Ale v podstatě to mohu už teď říci. Rozhodli jsme se, že Utkání hvězd se bude konat v Bratislavě a nikoliv v Praze. Bude se hrát v původním termínu. Bratislava není od Prahy moc vzdálená, takže se prakticky nic nemění," prohlásil Kočevrin.

Vedení soutěže chtělo zápas uskutečnit v O2 areně, kde český zástupce pražský Lev nastupuje jen výjimečně, ale jinak hraje v Tipsport Aréně. Podle Kočervina je problém v tom, že se vedení KHL nedohodlo s novým majitelem O2 arény. "Proto by bylo velké riziko tam organizovat Utkání hvězd. Rozhodli jsme se ho minimalizovat a přesunout akci do Bratislavy," doplnil Kočervin.

"Nevíme, s jakými majiteli O2 areny zástupci KHL jednali. S námi nejednal nikdo,“ reagoval v neděli tiskové zprávě předseda dozorčí rady společnosti Bestsport Arena, vlastníka pražské haly, Richard Benýšek.

Podle něj ani k žádnému stěhování z Prahy do Brastislavy dojít nemohlo, protože nikdy nebyla žádná dohoda na stole. Benýšek tvrdí, že naopak právě oni se snažili po zprávách v médiích exhibiční utkání v O2 areně uspořádat.

"Nicméně ze strany vedení KHL nikdy nedošlo k jakémukoliv jednání. Jako by zapomněli, že se u nás v aréně odehrálo bez problémů několik zápasů pražského Lva a padl zde divácký rekord ligy. O Utkání hvězd jsme stáli, dokonce jsme drželi volno v programovém kalendáři, ale teď to vypadá, že my jsme ten problém, kvůli kterému se bude hrát v Bratislavě. Nejsme a nikdy jsme nebyli," píše Benýšek.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze