Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Utkání hvězd KHL Jágr tým – Jašin tým možná uvidí Rudé náměstí

V roce 2006 na Rudém náměstí nastoupily hvězdy ruské sborné proti výběru cizinců | foto: Profimedia.cz

31 2008
Podobně jako NHL chystá i ruská KHL zápas pod širým nebem. První utkání hvězd nově vzniklé Kontinentální ligy se možná odehraje na Rudém náměstí. Známy jsou i názvy týmů: síly změří Jágr tým a Jašin tým.

Informaci přinesl list Sport-express. Jestli proti sobě nastoupí domácí hvězdy proti cizincům, jak by napovídal název výběrů, ale ruský deník neuvedl.

Na Rudém náměstí už se hokej hrál. Na kluzišti zbudovaném vedle obchodního centra GUM se odehrála exhibice veteránů Ruska proti zbytku světa – více ZDE.

"Ano, Rudé náměstí je jednou z variant místa konání utkání hvězd. Není to nic neočekávaného," řekl viceprezident KHL Vladimir Šalajev a připomněl právě utkání, kterým Rusko oslavilo šedesát let hokeje v zemi a padesát let od prvního triumfu na olympijských hrách.

Utkání hvězd KHL se má odehrát 11. ledna, na upřesnění místa konání duelu je tedy podle Šalajeva ještě čas. "Musíme se o tom poradit. Co ale můžu prozradit je, že proti sobě budou hrát Jašin tým a Jágr tým."

Pro skutečnost, že by se mělo hrát na Rudém náměstí, vypovídá i vyjádření šéfa ruské hokejové federace Vladislava Treťjaka. "Federace bude jednoznačně pro. Hokej je potřeba popularizovat a těžko si představit lepší propagandu, než odehrát zápas na hlavním náměstí země," řekl.

Podle Vladimira Šalajeva se po skončení reprezentační přestávky vyplněné Karjala Cupem rozběhne i hlasování fanoušků, kteří budou vybírat hráče do hvězdných výběrů. "Budou volit minimálně dvě formace v každém týmu," prozradil viceprezident KHL.

Podobně jako v All Stars Game v NHL proběhnou před samotným utkáním dovednostní soutěže. Podle Šalajeva ještě budou upřesněny.

Utkání hraná pod širým nebem jsou stále populárnější. V NHL se letos 1. ledna odehraje duel Chicago – Detroit. Týmy nastoupí na baseballovém stadionu Wrigley Field, kde působí tým Chicago Cubs - více ZDE.

Na začátku letošního roku se pod širým nebem odehrál zápas Buffala s Pittsburghem, který na Ralph Wilson Stadium přilákal rekordních 71 217 diváků – více ZDE.

V Česku o uspořádání duelu hraného pod širým nebem uvažovaly před několika lety Pardubice, k jeho uskutečnění však nakonec nedošlo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze