Jiří Hudler, Pavel Brendl

Jiří Hudler, Pavel Brendl | foto: ČTK

Útočníci Brendl a Hudler se v KHL blýskli dvěma góly

• 2
Dva čeští útočníci dnes zaznamenali v Kontinentální hokejové lize po dvou brankách. Pavel Brendl pomohl k výhře Nižného Novgorodu 4:1 nad Čerepovcem, góly Jiřího Hudlera přispěly k vysokému vítězství Dynama v moskevském derby se Spartakem 5:1.

Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy byli v derby prakticky od začátku pozadu. V osmé minutě proměnil Švéd Weinhandl trestné střílení a po Hudlerově prvním gólu v přesilovce vedlo Dynamo v 38. minutě už 3:0. Ve třetí třetině se loňský vítěz Stanley Cupu trefil ještě jednou.

Také Torpedo Nižnij Novgorod vedlo po dvou třetinách 3:0. Na první ze dvou gólů přihrál Brendlovi krajan Jaroslav Bednář, hosté pak zásluhou Josefa Straky už jen snížili.

Atlant Mytišči stahoval v Jaroslavli dokonce čtyřbrankovou ztrátu a málem se mu to povedlo; nakonec prohrál jen těsně 3:4. Jako první se do střelecké listiny zapsal domácí útočník Josef Vašíček, v dresu hostů si Jiří Novotný při marné stíhací jízdě v závěrečné desetiminutovce připsal gól a přihrávku.

Jaroslavli chyběl útočník Zbyněk Irgl a v sestavě se neobjevil ani Radek Bonk. Generální manažer Lokomotivu Jurij Lukin ale podle deníku Sovětskij sport popřel spekulace ruských médií, že Bonk a další útočník Konstantin Ruděnko v klubu končí.

Jaroslavl o víkendu získala do ofenzivy Dmitrije Afanasenkova z Dynama Moskva, který se dnes uvedl dvěma góly, i Igora Koroljova, který naposledy hrál právě v Atlantu Mytišči.

Výsledky: Nižněkamsk - Togliatti 4:2, Jaroslavl - Atlant Mytišči 4:3 (Vašíček 1+0 - Novotný 1+1), Nižnij Novgorod - Čerepovec 4:1 (Brendl 2+0, Bednář 0+1 - Straka 1+0), Dynamo Moskva - Spartak Moskva 5:1 (Hudler 2+0).

ŠVÉDSKO

Slavný útočník Peter Forsberg si po svém návratu k hokeji udržuje průměr jednoho vstřeleného gólu na zápas. Skóroval i v dnešním utkání třetího kola švédské ligy, pouze však zmírnil prohru svého MODO na ledě HV 71. Domácí zvítězili 3:1 a s plným bodovým ziskem vedou
tabulku.

Šestatřicetiletý Forsberg v 35. minutě snížil na rozdíl jedné branky, hráči HV 71 však v závěrečné třetině své vítězství pojistili. Svěřenci českého
trenéra Miloslava Hořavy z MODO jsou v tabulce s dvěma body osmí.
V dnešním ligovém programu neuspěl ani tým dalšího českého kouče Slavomíra Lenera. Linköping podlehl Lulee 0:2.