Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Chlubna míří do finské Jyväskylä

21 2001
Jihlava - Novou posilou finského hokejového týmu JyP Jyväskylä se stal osmadvacetiletý Tomáš Chlubna. S účastníkem elitní ligy podepsal útočník, jenž v uplynulé sezoně působil v Karlových Varech, jednoletou smlouvu. Přestože v červenci zvažoval finančně velmi zajímavou nabídku Metallurgu Novokuzněck, z jeho přestupu do Ruska nakonec sešlo. V pátek se s definitivní platností rozhodlo, že nezůstane ani v Karlových Varech. "Jsem rád, že jsme se s Becherovkou domluvili na odchodu," přiznal Chlubna.

"Do Finska odlétám v úterý, protože jsem ještě musel čekat na pracovní povolení. Moc se tam těším, bude to pro mě nová motivace," prohlásil útočník, jenž velkou zásluhu na přestupu přičítá svému agentovi Robertu Spálenkovi.

"Celé jednání okolo Tomášova angažmá bylo trošku zdlouhavé, nakonec však dopadlo ke spokojenosti všech stran," oddychl si Spálenka. Kromě týmu Jyväskylä přicházely v úvahu ještě další finské kluby Pori a Kärpät Oulu. "Bylo tam ještě něco dalšího, ale to už je teď stejně jedno."

Chlubna rozšíří v Jyväskylä českou kolonii, kde bude spoluhráčem Martina Čecha, Angela Nikolova a Petra Tona.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze