Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Domi je žalován za napadení fanouška

4 2003
Toronto - Na útočníka Tie Domiho z hokejového týmu Toronto Maple Leafs byla těsně před play-off vznesena žaloba ze strany jednoho fanouška Philadelphie Flyers. V oficiální dokumentu se uvádí, že ho při jednom utkání před dvěma lety „zákeřně napadl a udeřil“. Dotčený muž požaduje odškodné 50 tisíc amerických dolarů. Toronto a Philadelphia na sebe mohou narazit v prvním kole blížícího se play-off.

Muž jménem Christopher Falcone žaluje Domiho, mužstvo Toronto Maple Leafs, celou soutěž NHL a společnost Comcast-Spectacor, která vlastní klub Flyers a arénu First Union Centre, na jejíž půdě se incident odehrál.

Celá příhoda z 29. března 2001 byla velmi dobře zachycena televizními kamerami. Domi odešel na trestnou lavici, načež několik fanoušků v prostoru za ní na něj začalo pokřikovat. Mezi fanoušky byl také Falcone.

Na to Domi odpověděl tím, že zmáčkl plastovou láhev na občerstvení, která byla na trestné lavici připravena, a přes ochranné plexisklo volající fanoušky polil vodu.

Rozzuřený Falcone pak vylezl na plexisklo, které se pod jeho vahou prolomilo. V prostoru trestné lavice si oba muži vyměnili několik úderů, než byli roztrženi rozhodčími, kteří přispěchali okamžitě zasáhnout.

Domi byl celou záležitostí velmi překvapen : „Nejdřív jsem si myslel, že jde o Aprílový žertík, vážně,“ řekl pro deník Philadelphia Inquirer. „Už si na to moc nepamatuji. Obstarám si podrobnosti a nějak se s tím vypořádám.“

Razantní křídelní útočník zároveň připouští, že se může jednat o provokaci před případnou sérií s Flyers v prvním kole play-off.

“Možná, že se Philadelphie snaží něco rozpoutat, protože proti nim zřejmě nastoupíme. Už jsou to sice dva roky, ale kdo ví ?“

Falcone tvrdí, že Domi urazil fanoušky sedící okolo něj a že se přes plexisklo nahnul proto, aby se zmocnil láhve na vodu.

Celou záležitost začali řešit právníci obou klubů. Na otázku, zdali ho to může před blížícím se play-off nějak negativně ovlivnit, Domi odpověděl: „Rozhodně ne, proto se mě na to už neptejte.“


 

Tie Domi (vlevo) patří k nejslavnějším bitkařům historie NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze