Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Fleury z Rangers se léčí ze závislosti

1 2001
N e w Y o r k - Další rána zasáhla hokejisty týmu New York Rangers, kteří se po třech neúspěšných sezonách snaží dostat zpět do bojů o Stanley Cup. Nejproduktivnější hráč týmu Theoren Fleury se totiž rozhodl podstoupit odvykací kůru závislosti na alkoholu a drogách a bude slavnému týmu s největší pravděpodobností do konce sezony chybět. "Věříme, že se ze svých problémů dostane a budeme moci opět hrát, co nejdříve to půjde. Jsme tím všichni zaskočeni," uvedl generální manažer Rangers Glen Sather o třiadvacetiletém útočníkovi.

"Ve té situaci se mu snažíme pomoci. Každý má právo volby a může si dělat, co chce. Někdy děláme v životě špatné kroky," komentoval Fleuryho situaci Sather.

Prostředky na léčebnou proceduru poskytuje hráčská asociace NHL a vedení soutěže. Podle pravidel bude i po dobu léčby či rehabilitačního programu pobírat nasmlouvaný plat. V probíhajícím ročníku si Fleury přijde na šest miliónů dolarů a navíc další peníze za bonusy. Ve středu se hráč odebral do utajené kliniky. "Řekl, že ho velice mrzí, že nemůže týmu nyní pomoct. Přál by si tu být," reprodukoval Sather telefonický rozhovor s Fleurym.

Trenér Rangers Ron Low byl šokován a uvedl, že nikdy nezpozoroval na Fleurym známky jeho problémů. "Vždy hrál naplno a vypadalo to, že si zápasy letos užíval více než v předešlých letech. Nic jsem na něm nezpozoroval. Byl důležitou součástí týmu a vypadal docela šťastný," uvedl Low.

Kořeny Fleuryho problémů mohou být již v dětství, protože jeho otec měl potíže s alkoholem a matka byla závislá na valiu. O potížích svého spoluhráče se kapitán Mark Messier dozvěděl v úvodu sezony. "Je to nemoc a bude s ní bojovat do konce života," řekl Messier.

Je to další rána pro tým, který aktuálně dělí od osmé pozice ve Východní konferenci, zaručující postup do play off, osm bodů. Před týdnem se totiž zranila brankářská jednička Mike Richter, jehož problémy s pravým kolenem vyřadily také do konce ročníku. "Není to o Ronu Lowovi a New Yorku Rangers. Je to o klukovi, který je ve velkých problémech. Musíme věřit, že se z toho dostane. Je to důležité pro něj a jeho rodinu," dodal Low na Fleuryho adresu.

JESTŘÁB FLEURY Čtyřiatřicetiletý útočník odchází z New Yorku, v Chicagu podepsal dvouletou smlouvu.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze