Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Hlinka je zdravý, místo má prý jisté

12 2004
Kazaň - Hokejový útočník Jaroslav Hlinka je na rozdíl od slávisty Vlasáka v ruské Kazani spokojený. Mistr světa z roku 2001 se uzdravil z virového onemocnění a už se těší na hokej. "V Rusku je ale těžké říci, jak na tom jste. Jeden den je to tak a druhý je všechno jinak," řekl Hlinka.

S novým trenérem Zinetulou Biljaletdinovem, který nahradil Vladimíra Vůjtka, zatím vychází bez problémů a dokonce by měl hrát v elitním útoku ambiciózního týmu.

"Moje pozice je ale zatím dobrá. Trenér se mnou stále mluví a zdůrazňuje, že chce, abych tady zůstal," řekl Hlinka.

S Biljaletdinovem, který stále vede i ruskou reprezentaci, mluvil bezprostředně po jeho příchodu na kazaňskou střídačku. Bavili se i o trenérově pověsti, podle níž nemá rád české hokejisty. Když vedl moskevské Dynamo, nepadl si zrovna do oka s Robertem Kántorem.

"Říkal, že o tom ví a že se to stalo. Naznačil mi ale, že mu je jedno, jestli jsem Čech nebo Rus. Zatím se ke mně chová skvěle a nemám s ním jediný problém," uvedl
osmadvacetiletý útočník.

Deset dní ležel doma s horečkou a s mužstvem se nyní připravuje jen tři dny. "Nejprve jsem měl asi týden teploty kolem 37,2. Pak to ale najednou stouplo na 39," popsal Hlinka své zdravotní problémy.

V té době přišel o svého parťáka Tomáše Vlasáka. "Když byl Tomáš na Světovém poháru, tak jsem hrál hodně a byl v první lajně. Pak se vrátil a spolu s ním další dva kluci z ruského nároďáku a najednou se to změnilo," podotkl Hlinka.

Trenér Vůjtek dal oba krajany do jedné řady, která ale moc prostoru na ledě nedostala. "Údajně na něj tlačilo vedení, abychom nehráli vůbec. To trvalo asi dva zápasy. Pak to Tomáš nevydržel a odešel. Mě to napadlo taky, ale řekl jsem si, že to ještě chvilku vydržím a uvidím," vysvětluje Hlinka.

Vzápětí Vůjtek odstoupil, on sám pak onemocněl. "A teď jsem se uzdravil a jsem zpět v prvním útoku. Uvidíme, jak se bude dařit mně i mužstvu," přemýšlí český reprezentant.

Stejně jako trenér Vůjtek si myslí, že vedení ambiciózního klubu je hodně netrpělivé. V polovině roku 2005 bude hlavní město Tatarstánu slavit své tisícileté výročí a jedním z vytoužených darů má být výhra Ak Bars v superlize. Výsledky však chtějí šéfové už nyní.

"V době, kdy jsme šli výkonnostně nahoru, tak trenéra Vůjtka vyhodili a pak začali dělat změny v mužstvu," označil Hlinka další důvod možných problémů.

V týmu se objevila nejistota a hráči se začali bát o své pozice. "Boje o místo v průběhu sezony nikdy nepřináší dobrotu. Vedení není moc trpělivé, ale teď je cítit, že mužstvo se dává znovu do kupy. Začínáme ale zase od nuly," řekl účastník čtyř světových šampionátů.

V případě, že by se nakonec rozhodl následovat Vlasáka a své ruské angažmá předčasně ukončil, šel by pravděpodobně do Sparty. Holešovický klub ho zatím jako jediný kontaktoval. "Říkali, že mají zájem," přiznal Hlinka závěrem.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze