Útočník Mikeska: Se Spartou jde o prestiž

5 2001
Hradec Králové - Lepší závěr extraligy před reprezentační pauzou si hokejový fanoušek nemohl přát. Duel Pardubic se Spartou nabídl strhující hokej bohatý na zajímavé momenty. Hrdinou zápasu se mohl stát pardubický útočník Michal Mikeska. Nejprve přihrál Vyhlídalovi na třetí gól znamenající srovnání na 3:3. Sám mohl v prodloužení změnit výsledek a rozhodnout o třetí výhře Pardubic nad Spartou. Rodící se sólo však skončilo v samém zárodku a hostující brankář Petr Bříza mohl zůstat v klidu.

"Led byl už tak od osmé nebo desáté minuty hrozný. Prostě  hrůza a děs. Mohl jsem se valit sám na bránu, ale nějak mi puk na ledě odskočil. Vůbec jsem  se k brance nedostal," zlobil se pardubický útočník. "Těsně před koncem jsem možná mohl  rozhodnout," povzdechl si nad promarněnou šancí Mikeska.

Převládá po zápase spokojenost či zklamání z remízy?
Chtěli jsme vyhrát, abychom se vrátili na první místo v tabulce. Bod je však dobrý, i když jsme měli utkání super rozehrané. Pak jsme se trošku ukolébali. Bylo to přesně naopak jako na Spartě v našem prvním vzájemném utkání. Tam jsme prohrávali 0:3, ale otočili jsme to.

Ve kterém momentu se podle vás rozhodlo, že tři body nezískáte?
Nasvědčovala tomu druhá třetina. Hráli jsme mizerně. V závěrečné části zápasu jsme zase Spartu trochu přitlačili. Začali jsme víc bruslit, hrát do těla a hra se vyrovnala. Stačilo to jen na vyrovnání. Utkání pak začalo být trochu nervózní. Proč tomu tak bylo, ale nemůžu ze známých důvodů v den utkání říct.

Za stavu 2:2 rozhodčí Spartě neuznali gól. Byl podle vás neregulérní?
To nemůžu přiznat, třeba by ho ještě zpětně uznali (smích). Asi byl regulérní. Stejně pak ten gól později padl, takže jsme se z toho museli vylízat.

Co tento sporný moment pro další vývoj utkání znamenal?
Kdyby byl gól uznán a Sparta poté zvýšila na 2:4, tak by asi bylo rozhodnuto. Těžko říct. Neuznaná branka soupeři naopak možná nalomila psychiku a jeho nápor trošku opadl.

V předchozích dvou duelech na ledě Sparty jste byli úspěšní. Byla to pro vás velká psychická podpora?
Byli jsme určitě rádi, že dvakrát vyhráli nad Spartou. Vždyť má supertým, průběžně se posiluje a uzdravují se jí marodi. O nějaké psychické výhodě nebo větší motivaci bych asi nehovořil. Neprohrát se Spartou je vždy úspěch. Je v tom velká přestiž. Povedlo se nám to už potřetí, což je výborné. Navíc jsme si udrželi domácí neporazitelnost v normální hrací době. Vždyť jsme na domácím ledě letos prohráli zatím jen dvakrát v prodloužení se Slavií a Třincem.