Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Moravec v Jaroslavli končí

17 2004
Jaroslavl - David Moravec končí v Jaroslavli. Pro olympijského vítěze z Nagana nezůstalo místo v kádru po příchodu nového finského kouče Kariho Heikkily, který si s sebou do útoku místo českého legionáře přivedl krajana. Moravec má nabídku z Vítkovic, jeho prioritou je ale prodloužit působení v ruské superlize.

Další působení českého hokejisty Davida Moravce v ruském klubu Lokomotiv Jaroslavl definitivně padlo. 

"Nedohodli jsme se ale ani na podmínkách smlouvy, ty už nebyly tak lukrativní jako před rokem," řekl agent Vladislav Hamrla, který Moravce zastupuje. Finský útočník Kapanen zaplnil poslední volné místo pro cizince v sestavě Lokomotivu.

Moravec však elitní ruskou soutěž podle všeho neopustí. Hamrla je přesvědčen, že jméno nového zaměstnavatele by mohlo být známo do dvou týdnů.

"Už jsme oslovili nějaké kluby, ale jsou to teprve první kontakty. S Jaroslavlí jsme totiž měli dohodu, že dokud se nevyřeší Davidovo angažmá v Lokomotivu, nebudeme jednat s nikým jiným," podotkl Hamrla a dodal, že hráč přes nabídku extraligových Vítkovic zůstane s největší pravděpodobností v superlize.

"Nebojím se, že by o Davida nebyl zájem. Je to pan hráč, po kterém dle mého soudu určitě sáhne některý z dalších ruských klubů," řekl Hamrla.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze