Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Pittsburghu může jít opět do vězení

31 2001
P i t t s b u r g h - Vedení zámořské NHL potrestalo pittsburghského útočníka Billy Tibbettse zákazem startu ve čtyřech zápasech za to, že pěstí udeřil Darcy Hordichuka z Atlanty, který zrovna stál na střídačce. Nyní Tibbettsovi ovšem hrozí mnohem přísnější trest - může se opět dostat za mříže. Šestadvacetiletý recidivista je totiž v podmínce a pokud by byl útok na Hordichuka kvalifikován jako napadení, mohl by jít Tibbetts opět do vězení.

Mluvčí soudního orgánu ve státě Pensylvania, který dohlíží na chování předčasně propuštěných, totiž prohlásil, že začne prošetřovat okolnosti incidentu s Hordichukem. Nejdříve shlédne videozáznam, pak si možná pozve hráče ke slyšení. Pokud by bylo prokázáno, že Tibbetts porušil podmínky propuštění, může se klidně vrátit do vězení.

Generální manažer Craig Patrick byl zprávou zaskočen, ale nechtěl ji nějak šířeji komentovat. "Budeme čekat a uvidíme, co se stane. Bohužel v tomto případě stál Hordichuk na střídačce. Kdyby byl na ledě, možná by rozhodčí vůbec nevylučoval," řekl deníku Pittsburgh Tribune-Review.

Tibbetts se poprvé dostal do křížku se zákonem v březnu 1994, kdy byl uznán vinným ze znásilnění patnáctileté dívky. Soud mu tehdy uložil jen čtyřletou podmínku.

Za měsíc putoval na půl roku do vězení, dalších osmnáct měsíců dostal podmíněně a ještě musel zaplatit pokutu 625 dolarů. Odsouzen byl za napadení a ublížení na zdraví policisty, výtržnictví a zastrašování svědka. V červenci 1995 stál opět před soudem, tentokrát za ozbrojené přepadení. S přihlédnutím k předchozí podmínce mu byl později vyměřen nepodmíněný trest na dva a půl roku.

Smlouvu s Pittsburghem podepsal v dubnu 2000, předtím bylo jeho jedinou profesionální zkušeností 60 zápasů za Birmingham a Johnston v nižší soutěži ECHL v letech 1994-96.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze