Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník přestupuje za extraligou i studiem práv

Chomutov - Havlíčkův Brod: Petr Domin (vpravo) a Jaroslav Borůvka - Nová posila Chomutova Petr Domin (vpravo) se snaží střelecky prosadit přes bránícího Jaroslava Borůvka z Havlíčkova Brodu. | foto: Martin AdamecMF DNES

22 2008
Hradec Králové - Když po pěti sezonách s těžkým srdcem změnil působiště, nemyslel jen na vyšší ambice nového klubu. Hokejový útočník Petr Domin odešel z Hradce Králové do Chomutova i kvůli studiu práv na vysoké škole. "Chci ji dodělat. Ale s mým dojížděním z Hradce do Karlových Varů, kde studuju, to bylo poslední dobou všelijaké," směje se.

Jak se vám po pěti letech z Hradce odchází?
Těžko, vždyť je to kus života. A nejen toho hokejového, poznal jsem tady spoustu nových přátel, zabydlel se tady. Ale hlavně jsem herně vyrostl.

Existuje něco, co byste v Hradci změnil?
Naopak, všechno v Hradci perfektně klapalo. Nebylo to tím, že bych odcházel kvůli jakýmkoli problémům. Zkrátka jsem dostal skvělou nabídku z Chomutova, která se neodmítá.

Ale dovolil jste si moc, když jste odmítl lídra z Mladé Boleslavi...
(Smích). To je pravda. A navíc mi v Boleslavi nabízeli i lepší podmínky.

Tak proč jste ji odmítl?
Když se někomu daří, hned ho Boleslav bere, pak nedá pár zápasů gól, a jde zase pryč. Chomutov buduje tým, který jen správně doplňuje. Takový způsob se mi zamlouvá víc.

A navíc z Chomutova to máte do rodných Varů kousek.
Je pravda, že doma jsem byl před Vánocemi naposledy v srpnu a z Chomutova je to oproti Hradci malý kousek. Ve Varech také studuju práva, která jsou pro mě hodně důležitá a chci je dodělat.

Jenže váš nový zaměstnavatel si prochází herní krizí...
To si nemyslím. Je pravda, že jsme dvakrát v řadě s notnou dávkou smůly prohráli, ale to ještě není opravdová krize. Nedělejme z toho vědu, vždyť se tady prohrálo dvakrát v řadě poprvé v sezoně.

Hradec ztrácí na druhý Chomutov sedm kol před koncem základní části deset bodů. Připouštíte si, že vás ještě může předstihnout a postoupit přímo do čtvrtfinále play-off?
To nesmíme dovolit (smích). Ne, teď vážně: to, že by nás Hradec ještě mohl ohrozit, je podle mě jen v oblasti teorie.

Jsou v Chomutově cítit přece jen vyšší ambice, než má Hradec?
Určitě. Chomutov to s útokem na extraligu myslí naprosto vážně.

To ale Kometa Brno a Mladá Boleslav také. A Ústí jistě také nechce extraligu jen tak opustit...
No dobře, řekněme, že v horizontu tří let by měl Chomutov hrát nejvyšší soutěž. Ale když se to povede už letos, bude to jen dobře. A není to nereálné - hrajeme dlouhodobě velmi dobře, shánějí se nové posily, nastartovala se tady taková postupová atmosféra. Teď jen jak na tom budou nejvážnější soupeři Boleslav a Brno.

V nominaci o sportovce roku v kraji byli vaši čtyři nedávní spoluhráči. Kdo z kvarteta Hylák, Koudelka, Roubík, Vondráček by dostal váš hlas?
(Po chvilce přemýšlení). Snad brankář Saša Hylák. Loni byl naprosto perfektní a stál na něm celý Hradec. Díky němu jsme vyhráli celou základní část první ligy.Najdete na iDNES.czmobilní verze