Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Reichel se vrací do NHL

12 2001
Litvínov - Kapitán hokejové reprezentace Robert Reichel se po dvou sezonách vrací do NHL. V úterý večer se dohodl na tříleté smlouvě a roční opci se slavným mužstvem Toronto Maple Leafs. Výše smlouvy zatím nebyla zveřejněna, ale může se blížit částce 3,5 milionu dolarů za sezonu, o níž se dříve mluvilo. Reichel hrál naposledy za Phoenix, kam přišel z New York Islanders. Předtím prožil několik sezon v Calgary. Výměna s Phoenixem byla složitá, Toronto na ní pracovalo týden. "Beru to jako poslední šanci," řekl střední útočník.

"Nedá mi to, ještě bych se chtěl pokusit vyhrát Stanley Cup!" Toronto má silný tým, který stejně jako letos počítá s účastí ve Stanley Cupu. "Proto jsem si ho vybral," tvrdí Reichel. "Mají o mě zájem. Chtějí dojít daleko, to jsem přesně hledal."

Národní mužstvo, extraliga i Litvínov tím ztrácejí velkou osobnost. "S reprezentací to asi končí, po nás musí přijít další." Reichel se ovšem jistě objeví na olympijských hrách v Salt Lake City, jeho účast na mistrovství světa je v dalších letech nepravděpodobná.

To je špatná zpráva pro trenéra národního týmu. "Toronto? Tři roky? Páni," spontánně reagoval na novinku Josef Augusta. "Je to velké oslabení reprezentace i extraligy. Zase je to cena, kterou platíme za úspěch." O útočníka během dvouletého evropského angažmá projevilo zájem několik klubů, například Montreal nebo Florida.

V Torontu, které hledalo druhého silného centra, je kapitánem švédská hvězda Mats Sundin, odvěký Reichlův souputník. "Hrajeme proti sobě odmalička, vždycky se alespoň pozdravíme. Ještě z německé ligy si pamatuju ruského útočníka Berezina a samozřejmě se známe s Tomášem Kaberlem."

V Litvínově podobný vývoj očekávali. "Byli jsme domluveni. Existovaly jen dvě možnosti, Litvínov, nebo NHL," vysvětlil Reichel. "Snad jsem nehrál doma naposledy, já se ještě do Litvínova vrátím!" slíbil.

Za devět sezon v NHL a Stanley Cupu odehrál Reichel 635 zápasů. Očekává ho stejná soutěž, jakou před časem opustil? "Snad ano, jen tam hraje o něco víc Evropanů. A to je dobře."

Útočník se vydá na cestu na podzim, poprvé sám. Jeho žena Karin čeká v srpnu druhé miminko a přiletí později. "Aspoň uvidí, jak se shání barák a vybalují krabice," škádlí muže paní Reichelová.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze