Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Útočník Reichel zatím jen trénuje

8 2001
O l o m o u c - Hokejová reprezentace už nabírá podobu mužstva, které má v Německu obhajovat titul mistra světa. Na včerejším srazu v Olomouci občerstvila tým první várka posil. Trenérům se hlásili po nemoci či zranění plzeňský brankář Salfický a litvínovský útočník Reichel, po krátkém odpočinku i hráči z týmů vyřazených v semifinále extraligy, Ujčík ze Slavie a Moravec s Martinem Procházkou z Vítkovic.

"Týden volna byl potřeba, nabral jsem nové síly a jdu na to," hlásil útočník Procházka v dobré náladě. "Ta je na začátku vždycky," odtušil. V Olomouci se národní tým zdrží do pátku, odehraje tam zítra utkání proti Slovensku a ve středu vycestuje k odvetě do Martina.

Mužstvo, které hrálo dvakrát se Švýcarskem, opustili forvardi Milan Procházka, Plekanec, Jenáček a Pivko. Trenér Vladimír Martinec o nich řekl, že si teprve musí zvykat na větší tempo a nasazení běžné v mezinárodním hokeji.

"Věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Byli hodně nervózní, když tým prohrával, podstatně líp hráli, když mužstvo vedlo." Další řez zažije reprezentace v pátek, bude potřeba uvolnit místo pro posily ze zámoří. Ve hře jsou brankář Hnilička, beci Kuba, Špaček, Kubina a František Kaberle, útok mají doplnit Dvořák, Ručínský a Výborný.

"Hlaváč je zraněný, mluvil jsem s ním ve čtvrtek a pak mi i psal," říkal Martinec. "Potřebuje čtyři týdny na zotavení. Všechny kandidáty budeme zkoušet volat zítra a v úterý, abychom zjistili, jak na tom jsou," doplnil trenér.

Konečnou podobu dostane reprezentační tým po finále extraligy mezi Vsetínem a Spartou. Na včerejším hodinovém tréninku se začala rýsovat sestava pro zítřejší utkání se Slováky. V modrých dresech první pětky se na olomouckém ledě proháněli beci Martínek s Richtrem a útočníci Vlasák, Čajánek a Vostřák, v černém trénovali Pilař, Nikolov, Procházka, Moravec a Piroš, v červeném Havíř, Holík, Kotalík, Nedorost a Kubinčák a v zeleném byli Phillip, Nosek, Hübl, Matějovský a Ujčík. Brankáře mají trenéři nyní tři, Salfického, Hudáčka a Málka. Proti Slovensku zřejmě bude chytat Salfický.

"Ještě si na sebe zvykáme, žádný prestižní zápas to nebude. Nám i Slovákům jde především o hledání souhry," podotkl útočník Martin Procházka.

Trénink absolvoval v bílém dresu i kapitán Robert Reichel, přestože stále není stoprocentně v pořádku jeho triceps na pravé ruce, zraněný při čtvrtfinále extraligy.
"Dělá se mi voda v lokti, ruka bolí i při běžném pohybu," povídal Reichel.

"Hrát zatím nemůžu, přijel jsem jen trénovat. Střílel jsem volně, abych ruku nezatěžoval," vysvětlil.

Možnost, že by věnoval léčení ještě delší čas a do přípravy naskočil, až bude úplně zdráv, odmítl. "Dlouho jsem nebyl na ledě, a přestože mám hodně našlapáno na kole, to mi led nenahradí. Mistrovství světa se blíží a já potřebuji trénovat," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze