Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Tvrzník se teď těší z ledu

28 2004
Děčín - V průběhu minulé sezony hlásil velkolepý návrat z italského angažmá, když ihned vylétl mezi nejproduktivnější ústecké prvoligové hokejisty. Nikdo z aktivních hráčů není ve Slovanu déle než Daniel Tvrzník. „Letní příprava byla asi nejtěžší, co jsem kdy zažil. Říkali to i ostatní kluci, takže je to asi pravda,“ otřel si Tvrzník pot z čela po pondělním prvním tréninku na ledě.

Úvodní jednotky absolvuje tým na děčínském stadionu. Ten ústecký je v rekonstrukci. „Není to moc příjemné. Když bude trénink dvakrát denně, brzy ráno a pozdě odpoledne, budeme muset zůstávat po ubytovnách. Ty dva týdny ale přežijeme, snad budou práce v Ústí co nejdříve hotové,“ doufá útočník.

Tvrzník přiznává, že byl natěšen na chvíli, kdy konečně obuje brusle a sklouzne se po ploše. „Dovolená byla letos dlouhá, vlastně tři týdny, což je o týden víc než loni. Takže se na led těšili určitě všichni hrozně moc.“ Vytříbený technik se ještě vrátil k náročné letní přípravě.

„Jezdilo se hodně na kolech. Asistent Borůvka nás protáhl po vražedných kopcích v okolí Ústí nad Labem. Byly to vrcholy, jaké jsme nikdy nejezdili, na které nejsme moc zvyklí,“ vydechl.

Nejlepším cyklistou se ukázal být obránce Drábek, slušně jezdili junioři. „Já? Jsem špatný cyklista, ale můžu se vymluvit na materiál. Kdybych měl lepší kolo, tak bych jezdil líp,“ usmál se Tvrzník.

Trenérské duo Hynek - Borůvka není o tolik starší než nejzkušenější hráči mužstva. „Vycházím s nimi stejně dobře jako každý z nás,“ nevidí v tom útočník problém.

Vyztužený ústecký tým má vysoké ambice. „Posily jsou podle jmen kvalitní, vypadá to dobře, ale uvidíme v sezoně. Hlavně, aby se udělala dobrá parta, to je základ.“

Třicetiletý forvard patřil vždy mezi pilíře. „Dříve jsem hrál v první lajně, chodil na všechny přesilovky a oslabení. Už ale nejsem nejmladší, takže hrát třicet minut za zápas, to už nebude nic pro mě,“ řekl.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze