Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Vůjtek se dohodl s Hämeenlinnou

10 2001
Praha - Měl nabídky ze Švýcarska, Ruska, ale nakonec si vybral Finsko, kde odehrál jednu sezonu už před čtyřmi roky. Hokejový útočník Vladimír Vůjtek podepsal roční smlouvu s Hämeenlinnou. "Finská liga má větší zvuk než švýcarská, i když ta špatná není," zdůvodnil výběr klubu Vldimír Vůjtek. A co ho odradilo od agnažmá v ruské Jaroslavli, kterou trénuje jeho otec? "Stále tam přetrvávají zvyklosti z minulosti. Hráči jsou celý týden v tréninkovém kempu a domů se dostanou jednou za týden," uvedl Vladimír Vůjtek.

O Hameenlinně měl informace i od svého někdejšího vítkovického spoluhráče Romana Šimíčka, který v ní působil. "Říkal samou chválu," uvedl Vůjtek. "Je to malé město, v němž všichni žijí hokejem. Svou roli sehrálo i to, že před čtyřmi roky v Pori jsem zažil výbornou sezonu" Tehdy byl s 28 góly druhým nejlepším střelcem soutěže. "Byla to jedna z mála sezon, v níž jsem doehrál všechny zápasy včetně play off," připomněl Vůjtek.

Věří, že z Finska bude mít i větší šanci prosadit se opět do reprezentace. O tom, že by dál působil v české lize, neuvažoval. "Agentovi jsem řekl, že chci jít do zahraničí, na další působení v Česku jsem nemyslel," podotkl bývalý hokejista Vítkovic a Sparty.

Angažmá v Hämeenlinně by do konce týdne mohla zhatit už jen případná nabídka z NHL. "Nelze to vyloučit, ale nijak zvlášť se tím nezaobírám. Zatím tomu ani nic nenasvědčuje," podotkl Vůjtek, jenž by v takovém případě musel smlouvu se zámořským klubem podepsat do 15. července.

Vedle Hämeenlinny měli zájem o hráče, který okusil i zámořskou NHL v Montrealu, Edmontonu, Tampě a Atlantě, také ve Švýcarsku a v ruské Jaroslavli, kde bude v příští sezoně v roli trenéra působit Vůjtkův otec.

V novém působišti se Vladimír Vůjtek potká s dalšími třemi českými hokejisty - brankářem Zdeňkem Šmídem, juniorským mistrem světa ze Švédska z roku 2000, a útočníky Zdeňkem Nedvědem a Tomášem Kucharčíkem.

Co říkal Vůjtek o svém působení v Hämeenlinně

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze