Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Vůjtek se ruského týmu nebojí

2 2004
Ostrava - Hokejový útočník Vladimír Vůjtek dohraje sezonu v ruském Voskresensku, v klubu, odkud brzy po začátku superligy utekli čeští hokejisté Martin Procházka a Petr Tenkrát. „Ale od té doby se tam hodně změnilo a zázemí je už úplně jiné,“ tvrdí jednatřicetiletý hokejista, jehož do Voskresensku přilákal Andrej Jakovenko, bývalý bek Slavie.

Informaci, že Vůjtek míří do Voskresensku, sdělil v pondělí odpoledne hráčův zástupce Jiří Hamal serveru hokej.cz.

„Ve hře bylo víc klubů, ale nakonec zbyly dva, mezi nimiž jsem se rozhodoval. Nakonec jsem kývl nabídce Voskresensku. V klubu jde hlavně o záchranu, ale v po slední čtvrtině soutěže patřil v Rusku k nejlepším,“ tvrdí Vůjtek.

Velké slovo při rozhodování měla rodina. „Kvůli ní jsem před sezonou odmítl nabídky z Ruska. Narodil se mi syn a ne zcela všechno bylo v pořádku, tak jsem myslel, že prostředí ve Finsku pro mě bude nejlepší. Teď jdu do Voskresensku na čtrnáct zápasů, takže nebudu pryč dlouho,“ říká bronzový medailista z mistrovství světa 1997.

Vůjtek dobře ví, že na začátku sezony ukončili angažmá ve Voskresensku útočníci Martin Procházka a Petr Tenkrát. Ale jeho rozhodnutí to nijak nezviklalo. „Andrej Jakovenko, který teď pro klub pracuje, mi říkal, že se tam hodně změnilo. Jinak by tam přece nemohli být hráči jako brankář Skudra, nebo útočníci Kamenskij a Titov.“

Navíc s Kamenským a s Titovem by měl hrát v útoku. „Jsou to skvělí hokejisté, kteří toho mají hodně za sebou. A ještě k tomu Voskresensku: Loni jsem zvládl čtyři měsíce v Čerepovci, o kterém se říká, že je to jedno z neošklivějších měst v Rusku, proč bych teď nezvládl pár týdnů ve Voskresensku? V klubu navíc vybudovali novou bázi těsně vedle stadionu a mám tam mít k dispozici luxusní dva plus jedna,“ říká Vůjtek.

Varianta, že by dohrál sezonu ve Vítkovicích, nebyla podle Vůjtka na pořadu dne. „V Hämeenlinně jsem nechal dost peněz, když jsem předčasně ukončil angažmá, a ty bych ve Vítkovicích nevydělal,“ usmál se.

Na finský klub, který se jeho služeb minulý týden zřekl, ale nezanevřel. „Máme spolu nadále dobré vztahy. Požádali mě, abych si našel jiné angažmá, protože se dostali do nějakých problémů a v klidu jsme se dohodli,“ tvrdí Vůjtek.

Do Ruska odletí v sobotu. „Tři dny budu s mužstvem trénovat a pak nás čeká čtrnáct zápasů: osm doma, šest venku. Takže ani žádné cestování nebude. Hlavně, abychom se zachránili, naděje na play-off je už jenom teoretická. Kdyby se to povedlo, zůstal bych tam déle,“ usmívá se.

V klubu bude zatím do konce sezony. „Ale nechali jsme si otevřená dvířka pro další jednání. Uvidím, jak se mnou budou spokojeni a jaké bude zázemí v klubu. Ale od agenta Hamala jsem slyšel, že Ondra Steiner, který tam z Čechů zůstal jediný, je tam spokojen a rád by zůstal. Uvidíme, třeba se po sezoně dohodnu na další smlouvě,“ dodal Vůjtek.Najdete na iDNES.czmobilní verze