Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Už jsem chtěl být doma, říká Martinec

Tomáš Martinec (Chrudim) | foto: Michal Klíma, MAFRA

31 2008
Loni zůstalo jen u námluv. Letos se však už nechal zlákat. Zkušený hokejový útočník Tomáš Martinec je nejvýraznější posilou prvoligového nováčka z Chrudimi. "Už jsem nechtěl nikam cestovat. Děti rostou, slíbil jsem, že budu doma," řekl čtyřiatřicetiletý Martinec.

Extraligu okusil poprvé před patnácti lety v mateřském Hradci Králové. O rok později se však z něho stal cestovatel. Olomouc, pak na tři a půl sezony Pardubice, Karlovy Vary, Litvínov, slovenský Zvolen to byly postupně jeho štace.

Před čtyřmi lety se vrátil do Hradce. "Už jsem uvažoval, že zůstanu doma. Nikam se mi nechtělo," podotkl Martinec.

Jenže po sezoně se s domovským klubem znovu rozloučil. A zamířil do severních Čech. Nejprve do Litvínova a poté do Ústí nad Labem.

Před rokem se ho snažila do svých řad nalákat tehdy ještě druholigová Chrudim. Po historickém postupu Ústí do extraligy se však rozhodl zůstat.

"Byla tam výborná parta, dostal jsem výbornou nabídku. Byl jsem rád, že tam můžu hrát dál," řekl Martinec.

Extraligová premiéra Severočechů však nebyla nikterak oslnivá. A skončila sestupem. "Bohužel sezona dopadla, jak dopadla," povzdechl si Martinec. "Ale nelituji toho, že jsem v Ústí zůstal."

V nové sezoně však už bude proti svému bývalému klubu nastupovat jako soupeř. Upsal se nováčkovi z Chrudimi.

"Jsou tady výborní hráči i trenéři, na velmi dobré úrovni je zázemí," pochvaluje si Martinec.

Sám se blýskl hned při své premiéře, do níž nastoupil ještě inkognito s číslem 55 a jmenovkou Klejna na dresu. Vstřelil gól a přispěl k výhře 4:2 v přípravě nad Vrchlabím.

"Povzbudí nás to do další práce, ale zatím to nic nenaznačuje," tvrdí Martinec. "Musíme pořádně potrénovat, abychom se zachránili. Jako nováček nebudeme mít jiný cíl."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze