Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Už jsem potřeboval změnu, těší se brankář Hylák

Pardubický gólman Alexandr Hylák při utkání na Spartě. | foto: David PortMF DNES

6 2008
Východní Čechy už se mu omrzely. A tak když dostal 24letý brankář Alexandr Hylák nabídku z brněnské Komety, neváhal. Příští sezonu bude bojovat o místo v hokejové brance s Kamilem Jarinou.

Zkusil si extraligu v Pardubicích, první ligu v Hradci Králové a Vrchlabí a loni také v Šumperku. V sezoně 2006/07 byl dokonce nejlepším brankářem celé první ligy s úspěšností 94,22 procenta. "Už jsem měl chuť na změnu. Loňskou sezonu jsem v Pardubicích spíš odseděl a byla to taková nešťastná sezona," povídá Hylák. "Tady se můžu o místo poprat," těší se.

Prát se bude muset pořádně.  Vždyť ani Jarina ani Hronek, až se uzdraví, nejsou slabé kategorie. "To je určitě silná konkurence. Ale nešel jsem do Brna s tím, že bych tu měl jisté místo. U gólmanů je to vždycky složitější a ukáže se, kdo bude v sezoně chytat nejlíp," zachovává klid jako v brance.

Sám se totiž řadí k těm brankářům, kteří jsou spíš uzavřenější a nenechávají se ničím moc rozhodit. "No určitě nejsem bouřlivák," směje se Hylák.

A to přesto, že po sezoně musel jít na operaci s ramenem a levou ruku zatím schovával pod novým dresem. "V prosinci jsem si rameno přilehl, ale dochytal jsem sezonu. Ale příští týden už by mi měli sádru sundat, tak snad to bude dobré," doufá. Může tak začít jezdit na rotopedu, posilovat břicho a pak se chystat na to, jak bude bojovat o post jedničky v Kometě.

A třeba se dočká pochvalných pokřiků z tribun. "Fanoušci jsou tu výborní," ví moc dobře.Najdete na iDNES.czmobilní verze