Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Už nespekulujte, hrajte hokej, vzkazuje Augusta

2 2004
Jihlava - „Dvě třetiny, to byla bída. Ve třetí dokázali, že hokej hrát umí,“ řekl Josef Augusta o utkání Švédsko – Česko. „Karty jsou rozdány. V zápase proti Němcům o mnoho nepůjde. Rozhodne až čtvrtfinále a v něm se ukáže, co v týmu je. Svoje kvality proti Švédům prokázal, ale pořád to byla jen jedna třetina,“ upozorňuje. A hráčům vzkazuje: „Už nespekulujte, hrajte hokej.“

"Co říct o zápase ve Švédsku? Dvě třetiny to byla z naší strany bída. Hráči pořád čekali, co se stane. Ve třetí pak konečně začali hrát hokej. Šli po nich, forčekovali, dobře bruslili a nakonec sahali po remíze.

Švédové si asi mysleli, že je zápas jasný. Ale ukázalo se, že i stav čtyři nula může být zrádný. Právě v tom je krása hokeje.

Hokej není o tom, aby se pořád čekalo, s čím přijde soupeř. Je o bruslení, přihrávkách a o střelbě. A rozhoduje, jestli tým tyto činnosti na sto procent plní. Ve třetí třetině to naši konečně začali dělat a i proto Švédy přehráli.

Jaký to bude na mužstvo vliv do dalších zápasů? Těžko říct. Je třeba zdůraznit, že zatím hráči nedokázali téměř nic. Ze šesti třetin odehráli dobře jednu. Navíc zápas s Německem bude z hlediska vývoje turnaje o ničem a rozhodne až čtvrtfinále.

Už je téměř jisté, že budeme hrát čtvrtfinále ve Finsku, nebo ve Švédsku. Záleží na tom, jak hráči tento zápas zvládnou. Je začátek sezony, ne všichni jedou na plné pecky, ale ještě mají čas, aby se do toho dostali.

Také je třeba vidět, že Finové nás sice přehráli, ale ve druhé třetině také nehráli nic moc. Švédové zase působili ve třetí třetině stejně, jak my v předchozích dvou. Naši už ukázali, že hokej hrát umějí. Teď jde o to, aby ve čtvrtfinále hráli stejně jako ve třetí třetině proti Švédům.

Pořád se spekuluje o tom, že je začátek sezony, že je termín turnaje špatný a hráči nejsou rozehraní. Ale podívejte se na Kanaďany. Ti nespekulují, jestli je září, nebo leden. Prostě hrají hokej. Mají to v krvi, umí to a mají srdce. Kdo viděl zápas Kanady se Slovenskem, mi dá za pravdu.

V tom vidím základní rozdíl. Češi pět třetin spekulovali, vymýšleli, jakým systémem soupeře porazit. Přitom v poslední třetině sami sobě dokázali, že v hokeji jde, jak jsem říkal, jen o bruslení, přihrávky a střelbu. Tým bez pohybu, agresivity nemůže být úspěšný. Ve třetí třetině naši dokázali, že na to mají a hráli parádní hokej. Takový hokej, na který by lidi chodili a hrálo by se před plnými stadiony jako v noci v Montrealu na zápasu Kanady se Slovenskem."

VŠE O SVĚTOVÉM POHÁRU 2004
Speciální příloha iDNES

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze