Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Berouně čekali na Dopitu, ale marně

19 2003
Beroun - Víc než hodinu před barážovým zápasem Berouna s Olomoucí čekali netrpěliví příznivci s hokejovými kartičkami v rukou na příjezd autobusu s hráči hostů . Nevyčkávali ovšem na všechny olomoucké borce, nýbrž výhradně na největší hvězdu baráže o první ligu - útočníka Jiřího Dopitu . „Dneska nepřijede. Údajně ho bolí záda,“ řekl obránce týmu hostů Jakub Gross, který v Olomouci hostuje právě z Berouna.

Více než 1500 diváků, z nichž dobrá polovina přišla pouze kvůli Dopitovi, se tak nakonec blyštivé hvězdy nedočkala. Přitom už týden před zápasem, na nějž byl vstup zdarma, avizovali mnozí lidé, kteří na hokej v Berouně jinak vůbec nechodí, že se právě na utkání s Olomoucí přijdou podívat.

„Jdu tam, ale ne kvůli Berounu. Jsem zvědavý hlavně na Dopitu, který se nechytil v NHL a teď hraje až třetí nejvyšší soutěž u nás,“ řekl Karel Hanák ze Zdic.

I přesto, že se skvěle naladění diváci Dopity nedočkali, měli obrovskou radost z pětibrankového vítězství Berouna. „Atmosféra byla opravdu vynikající. Na stadionu se sešlo na berounské poměry nebývalé množství fanoušků,“ řekl Lukáš Stádník, rovněž ze Zdic.

Útočník hokejové reprezentace Jiří Dopita se podepisuje fanouškům na letišti v Salt Lake City.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze