V boji o play-off přituhuje

14 2008
Plzeň - Mizerný úvod, pak řada šancí, které však likvidoval výtečný gólman Turek. Hokejisté Plzně ve včerejším 41. kole extraligy prohráli doma s Českými Budějovicemi 1:4. A v tabulce ztrácejí náskok na jedenáctou příčku, která už je pod čarou play-off. Po včerejšku se smrsknul na sedm bodů.

"Rozhodl začátek, ve čtvrté minutě jsme prohrávali o dva góly. Pak se hra vyrovnala, měli jsme spoustu šancí. Ale Eda nás prostě vychytal.

I díky němu jsou Budějovice v tabulce první," chválil Turka plzeňský kouč Jiří Kučera.
Hostům stačily dvě bleskové akce a vedli 2:0. Nejprve se před Málkem prosadil Šimánek, pak skóroval Veselý.

Opět z bezprostřední blízkosti. "První gól beru na sebe. Přitom jsem byl u Šimánka natěsno, ale hokejku mu přizvedl pozdě," litoval obránce Mario Cartelli. Šimánek pak mohl náskok Jihočechů ještě zvýšit, ale trestné střílení mu Málek vychytal.

"Věřil si. Ale možná mohl zkusit jiné zakončení, klička do bekhendu není jediná finta, kterou umí. Přesto jsme věděli, že to nebyla pro zápas rozhodující chvíle," mínil českobudějovický asistent Milan Černý.

Plzeň se od druhé části zlepšila, jenže z řady šancí nevytěžila nic. Turek lapil pokusy Matějovského, Laše i Fabuše. A při akci Dvořáka, který už pálil do odkryté branky, gólmana zastoupil bek Frolo.

"Nedali jsme kontaktní gól, pak už to bylo těžké," povzdychl si kapitán Divíšek.

Navíc hned po pár vteřinách třetí třetiny dostali hosté výhodu přesilovky pět proti třem. A bleskově jí využil Kůrka. "Ta vyloučení dnes nemůžu komentovat, musím se podívat na video.
Ale není to poprvé, co nás sudí takhle dostanoue do oslabení," reagoval Kučera.

Zítra Lasselsberger jede na Slavii, v pátek do Kladna. "Už se blíží konec, potřebujeme každý bod. O to víc mrzí, že doma ztrácíme," mínil Divíšek.