V bojích o udržení vítězily Opava a Prostějov

28 2004
Opava, Brno - Hokejisté Opavy a Prostějova posílili své vyhlídky na záchranu v první lize. Oba týmy ve skupině o udržení sobotní zápasy vyhrály. Opava ve čtvrtém kole skupiny porazila na domácím ledě Písek, hráči Prostějova uspěli v Brně.

Opava - Písek 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
Domácí získali v druhé třetině dvoubrankové vedení, načež Písek vyměnil gólmana - místo Pinkase nastoupil Špiler. Jihočeši poté dvěma trefami v jediné minutě vyrovnali, Šefčík však znovu poslal do vedení Opavu.

Hned na počátku třetí třetiny znovu vyrovnal Nedorost, ale poslední slovo měli domácí: nejprve v přesilovce skóroval Mikšan a Hulva skóre uzavřel.
Branky: 24. a 58. Hulva, 27. a 35. Šefčík, 43. Mikšan - 33. Hřebejk, 33. Nouza, 41. Nedorost. Rozhodčí: Jeřábek - Kurajský, Lipina. Vyloučení: 8:9, navíc Nouza 10 min., Kořánek (oba Písek) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 540.

Brno - Prostějov 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Brňané v úvodních dvou dějstvích svého soupeře jednoznačně přehrávali, vedli 3:1 a navíc nevyužili několik dalších příležitostí. V závěrečné části však domácí přenechali iniciativu Prostějovu, který především díky dvěma brankám při pětiminutovém Svobodově vyloučení utkání otočil.
Branky: 13. Chvojka, 26. Meixner, 31. Z. Sedláček - 41. a 54. Janeček, 30. Adamec, 55. Streit. Rozhodčí: Ondřej - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:3, navíc Svoboda (Brno) 5 min. a do konce. Využití: 0:2. Diváci: 410.