Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Brně rozhodly o vítězi lepší nervy domácích

Kometa Brno - semifinále | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

21 2008
Brno - Kometa stále žije! Brněnští hokejisté včera na svém ledě dokázali proti Mladé Boleslavi odvrátit hrozbu vyřazení. A to přímo impozantním způsobem: svého soka rozprášili 6:1.

"Všichni jsme podali stoprocentní výkon. Soustředili jsme se na to a vyvarovali jsme se chyb z předchozího zápasu. Celé mužstvo odvedlo parádní práci," jásal brněnský útočník Tomáš Klimt, autor tří asistencí.

Semifinále první ligy je tak znovu vyrovnané, tentokrát 3:3. O postupu tak rozhodne zítřejší sedmý zápas v Mladé Boleslavi, kde dosud Brňané neuspěli. "Ale věřím, že počtvrté tam neprohrajeme," prohlásil trenér Komety Vladimír Kýhos.

Včera jeho tým nedal soupeři nejmenší šanci. Kometa měla od začátku převahu, i když první gól dala až v 19. minutě. To si v přesilovce vytáhl puk ze skrumáže Ivan Padělek a trefil horní růžek branky.

Přesilovky, to byla vůbec obrovská zbraň Komety. Včera z nich dala všech šest gólů! "Už v tom minulém zápase jsme dokázali tři využít. Soupeř nám to také umožnil tím, že hrál hodně agresivně," povídal trenér Kýhos.

"Přesilovkám jsme se věnovali, teď jsme měli štěstí, že nám to lepilo," vyprávěl útočník Radek Dlouhý.

Druhý zásah přidal ve výhodě 4 na 3 v závěru druhé třetiny Roman Vondráček, a když Boleslav snížila, zakrátko dal Kometě opět  dvoubrankový náskok Marián Morava.

Od té chvíle hrál hokej už jen jedem tým. Boleslav se totiž místo hry věnovala nahánění domácích hráčů a sbírala jeden faul za druhým. A Brňané ji za to trestali dalšími údery v přesilovkách.

"Stejně jako v minulém zápase v Brně chodili do našich hráčů a chtěli je zranit. Ale jestli chtějí hrát takhle, tak proč ne. My na to nemůžeme přistoupit, nepotřebujeme hrát ve třech, ale dávat góly. Ty jsme dali a jsme spokojeni," povídal Kýhos.

"V play-off rozhoduje, kdo udrží nervy. A my jsme je udrželi," přidal Dlouhý.

Právě na něj si hosté vyšlápli nejošklivěji, když jej srazili při oslavě gólu na 5:1. "Ale já jsem měl takovou radost, že mi to ani nevadilo," usmál se Dlouhý.

. Vondráček: Nesmyslně se na nás vyfaulovali...

Jasný průběh, divoké emoce. Takový byl včerejší šestý duel Komety s Mladou Boleslaví, který Brňané vyhráli 6:1. "Od začátku jsme hráli dobře, a když jsme vedli o dva góly, tak jsme se uvolnili.

Oni se pak vyfaulovali a to nám akorát pomohlo," shrnul zápas střelec vítězného gólu Roman Vondráček.


Čím na vás tak působí domácí prostředí, že v něm hrajete tak rozdílně oproti zápasům v Boleslavi?

Hodně to povzbudí, když je tu sedm tisíc lidí, kteří nás ženou dopředu.Oni se pak ani nedostanou k žádnému tlaku, takže je to super.


Všechny tři góly v Boleslavi a všech šest nyní jste dali z přesilovek. Čím to, že se vám teď tak daří?

Nevím, nějak to vždycky vyplynulo ze situace. Je taky pravda, že jich hrajeme spousty, protože oni mají hodně faulů, a vždycky když prohrávají, tak se na nás úplně zbytečně a nesmyslně vyfaulují. A my toho využíváme, snažíme se hodně střílet a chodit před bránu.

Jak těžké bylo udržet nervy na uzdě, když vás boleslavští hráči ke konci neustále faulovali?

Oni to předváděli už v předchozím zápase v Brně, když prohrávali. Těžko se to drží, člověk by se nejradši ohnal hokejkou, ale to nejde. Ještě není konec série, takže by to byla chyba. Musíme se toho vyvarovat.

Jaký je váš názor na takový způsob hokeje?

Mně to přijde docela ubohý, ale my se musíme koukat na sebe, ne na ně. To je jejich věc, že zvolili takovou taktiku, pak akorát dostanou nasázeno ještě víc. Nevím, jestli jim to pomůže, těžko to hodnotit.

Co teď musíte udělat, abyste konečně zvítězili i v Boleslavi?

Musíme do toho dát všechno. Už dnes jsme do toho museli dát všechno, teď budeme hrát venku, kde nám to nešlo, tak to musíme prolomit.

. ...je těžké hráče držet na uzdě, říká trenér Gudas

Potřetí během pár dní vyšel z kabiny v Rondu a potřetí se tvářil zachmuřeně. Aby ne. Mladá Boleslav v Brně nedokázala v semifinále ani jednou uspět. Trenér Leo Gudas tak teď musí spoléhat na stoprocentní domácí úspěšnost.

Poprvé sice jeho svěřenci dali Kometě v Rondu gól, ale nestačilo to na nic. "Když jsme se dotáhli na 2:1, tak jsme tam udělali zbytečné chyby a fauly, zbytečná vyloučení.  A ta nás stála celý zápas," posteskl si.


Čím si vysvětlujete, že váš herní projev je v Brně o tolik jiný než doma?
Dneska to bylo ovlivněné těmi vyloučeními. To byly největší chyby, které jsme udělali.


Je to druhý zápas v Brně, kdy vaši hráči ztráceli ve třetí třetině nervy. Jak moc se je snažíte krotit, protože potom už s výsledkem jde jen těžko něco dělat? Navíc dostat šest branek v oslabení je hodně.
To je určitě hodně. Ale v té atmosféře je těžké udržet hráče na uzdě. Když se podíváte, co tam předváděli všichni hráči, nejen naši, tak to bylo těžké.


Oba celky jsou doma zatím stoprocentně úspěšné. Je domácí prostředí to, o co se teď můžete v rozhodujícím utkání opřít?
Určitě se o něj opírat budeme. Protože naše domácí prostředí je velice dobré a chceme potvrdit naši domácí neporazitelnost.


Cítíte, že vaši hráči hrají nějak jinak v Brně než doma? Protože šancí si tady moc nevytváříte.

(zme)

To si nemyslím. Ani Brno nemělo vyložených šancí moc a myslím, že to rozhodla ta oslabení a fauly, kdy hráči byli zbytečně podráždění. To se stane, bohužel. A nemá význam, jestli je to 1:0 nebo 5:0.

Takže tenhle zápas rychle hodíte za hlavu...
...tak to snad dělá každý. (úsměv)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze