Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V brněnské Kometě skončil Jarina. Zatajil zranění

Kamil Jarina - Kamil Jarina míval v Chomutově modrou masku, teď v Litvínově má žlutočernou s motivy chemičky. | foto: Martin AdamecMF DNES

6 2008
V loňské sezoně odchytal většinu play-off, v té příští už ale Kamil Jarina branku hokejové Komety Brno střežit nebude. Klub se s ním dohodl na ukončení smlouvy.

"Kamil má problémy s třísly a potřebuje čas, aby si je vyléčil. Může to být i chronické a my nechceme riskovat, že budeme zaměstnávat zraněného brankáře. Navíc nám tyto problémy zatajil, což od něj bylo dost neseriozní," uvedl majitel Komety Libor Zábranský. "Dohodli jsme se ale bez emocí a je možné, že se k nám Kamil v budoucnu vrátí."

V Brně tak zůstali dva brankáři. Nová posila Alexandr Hylák a dále Lukáš Hronek, jenž stále léčí zranění z úvodu loňského play-off. "Nyní už ale vypadá hodně dobře," informuje Zábranský.

Podle něj už se současný kádr Komety, který proti loňsku doplnili kromě Hyláka ještě jeden obránce a pět útočníků, příliš nezmění. Brno už jen čeká na dořešení přestupu útočníka Petra Polodny, o němž už MF DNES informovala.

"Tím bude mančaft plný, další změny už nečekám. Ještě bych tedy rád přivítal jednoho obránce, ale to by musel být opravdu hodně kvalitní hráč," sdělil Zábranský.

Toho příliš nepotěšil nový systém první ligy. Základní část se bude hrát dvoukolově, systémem doma - venku. Poté se týmy rozdělí na sudé a liché. Celkem tedy na mužstva čeká 46 soutěžních kol.

"Chtěli jsme víc zápasů, protože hrajeme hlavně pro lidi. Navíc se znovu může stát, že se třeba s Ústím nebo Chomutovem utkáme jen dvakrát," zlobí se šéf Komety. "Navrhovali jsme, aby se po prvním dvoukole soutěž rozdělila na prvních deset a dalších šest týmů. Bohužel to neprošlo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze