Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Budějovicích se těší na mezistátní hokeje

13 2003
České Budějovice - O rekonstruované českobudějovické hale už se ví dost. Ukazuje na to i zájem pořádat zde významné sportovní akce. Nejbližší zkouškou je víkendový přebor České republiky v krasobruslení nejmladších. Vše nasvědčuje tomu, že se v Českých Budějovicích bude hrát hokej mezistátně už letos v dubnu. V nejbližší době se na Budvar arénu přijede podívat Miloš Broukal z Teleaxisu. "Projevil přání ještě halu vidět," řekl generální manažer HC České Budějovice Jaroslav Pařízek o návštěvě táborského rodáka.

Teleaxis zajišťuje mezistátní zápasy reprezentace. V Českých Budějovicích by měli 20. dubna hrát poslední přípravu před mistrovstvím světa Češi proti Rusku. Jako majitel zimního stadionu o připravovaném utkání rozhodne i českobudějovická radnice. Pokud nebude souhlasit, nebude se ani hrát. Také město může mít zájem na využití opravené hokejové arény. Od jednoho zápasu se budou odvíjet další kontakty a možné akce.

Ve středu se v Českých Budějovicích po zimním stadionu procházel ředitel pro speciální projekty mezinárodní hokejové federace (IIHF) Federico Saviozzi. Prošedivělý Ital si v doprovodu člena vedení IIHF Miroslava Šubrta prohlédl zázemí arény a byl nadšený. "Hala se mi moc líbí, je perfektní," ujistil Saviozzi po prohlídce. "Je velmi pěkně renovovaná, je to skutečně velmi pěkný stadion."

Nechal si ukázat šatny, prošel i další prostory arény včetně kanceláří. "Je tu všechno, co potřebujeme pro zajištění šampionátu," dodal. České Budějovice by měly v první polovině dubna roku 2005 společně s Plzní spolupořádat mistrovství světa do 18 let.

Porovnání obou stadionů vyšlo i z pohledu Itala lépe pro jihočeské město. "Když vidím tu arénu, nepřichází v úvahu, že bychom žádali ještě něco navíc," ujistil ředitel IIHF. Bydlet by účastníci MS v Jihočeském kraji měli v hotelu Gomel.

Česko je zatím pro pořádání mistrovství světa jediným kandidátem. O tom, zda se bude mistrovství skutečně pořádat tady, rozhodne červnový kongres IIHF, který se uskuteční ve španělské Marbele.Najdete na iDNES.czmobilní verze