Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Českých Budějovicích se příliš nezměnilo

12 2004
České Budějovice - Čekalo se, že valná hromada HC České Budějovice přinese posílení pozice klubu. Ještě se uvidí, jak se očekávání v nejbližší době naplní. Po sestupu z extraligy na tom není dobře. V souhrnu čísel zarážejí například cifry o zvýšení cen za využití ledové plochy a snížení dotací na mládež. Hráči odcházejí.

Sestup je velkou ztrátou
A to není zdaleka všechno, co bude v nejbližší době klub dusit. Jeho rozpočet se prudce snížil a hráčský materiál ztratil jen na sestupu v oficiálních tabulkových hodnotách 25 procent včetně.

„Zcela určitě je tou nejhorší zprávou za posledních 13 let sestup A-mužstva z extraligy,“ řekl prezident klubu František Vavroch. „Měli bychom sjednotit síly,“ dodal. Proklamací už bylo mnoho.

Pouze dobrá práce může zase klubu vrátit důvěru veřejnosti, pokračoval. „Věřím, že příští valná hromada klubu bude mít více možností k lepší zprávě o činnosti.“

Mládež má výsledky
V hodnocení činnosti mládeže měl viceprezident klubu Milan Tripes více možností chválit. Junioři se jen o jednu příčku neprobili do play-off a dorostu se to povedlo.

Mezi žáky vybojovaly 7. i 8. třída třetí místo v republice a na tuzemském přeboru byly ještě další dva týmy žáků. Klub měl v reprezentacích mládeže 16 hráčů. Na mistrovství světa do 20 let hrál odchovanec táborského hokeje a bývalý hráč HC České Budějovice Michal Barinka. Působí v zámoří.

Hospodaření je obtížné
Horší jsou čísla z hospodaření klubu. Pouze mládež v minulém účetním roce od května 2003 do dubna 2004 vyšla na 8,881 milionu korun. Jen 447 000 korun stála například nová výstroj.

Rodiče připlácejí 6000 korun členských příspěvků na syna - hokejistu, ale stále je peněz na mládež v klubu málo.

Klub hradí i internát a stravování pro mladé hokejisty nebo tělocvičny na přípravu, trenéři dostávají symbolické odměny. Jen turnaje a přípravné zápasy mládeže vyšly na dalších 338 000 korun, a tak dále. Město na mládež věnovalo celkem 3,118 milionu korun a dotace na mládež z jiných zdrojů byly ve výši 1,72 milionu. Přesto skončilo hospodaření s prostředky v této oblasti ztrátou 193 000 korun.

A bude ještě hůř
Mládež od města na činnost letos dostane o statisíce korun méně. Přitom se zvedl pronájem za led na 2100 korun na hodinu bez rozdílu mezi první a druhou plochou.

Nájem na mistrovská utkání klubu se zvýšil z 11 000 na 14 000 korun. Jen proto bude v rozpočtu chybět 1,6 milionu korun. Mají stoupat i náklady na dopravu. Náklady na mládež přesáhnou devět milionů.

Jinak na tom není ani hospodaření prvního mužstva. Rozpočet 20 milionů korun na A-tým zaručí jen fakt, že velcí sponzoři v klubu zůstanou. Ale jisté to není, jedná se. Minulý byl 55 milionů. V klubu vědí, proč se do letní přípravy pustilo na 40 hokejistů. Nejlepší hráči nadále odcházejí nebo mohou odejít.

Mezi nováčky mohou být centr Milan Filipi, který za klub před lety hrál a v posledních letech působil v Polsku. Nebo obránce Aleš Dvořák.

Snížení zástupců klubu
Před volbami navrhl Jaroslav Pouzar snížení počtu členů za klub ve správní radě ze čtyř na tři. „I v jiných klubech mají majitelé hlavní slovo,“ vysvětlil důvod.

Valná hromada jeho návrh podpořila, i když oslabila postavení zástupců občanského sdružení z řad hokejistů vůči zástupcům sponzorů. Na valné hromadě bylo 74 členů klubu z 248, kteří mohli hlasovat. Správní rada bude osmičlenná.

V prvním kole dostal Milan Tripes 46 hlasů a Vladimír Caldr 38. Oba byli zvoleni. Ve druhém kole byl třetí člen správní rady za občanské sdružení volen z deseti kandidátů: František Vavroch, Petr Podlaha, František Jelen, Karel Pražák, Jaroslav Pařízek, Jaroslav David, Jaroslav Jágr, Radek Ťoupal, Václav Mařík a Rudolf Suchánek.

Jaroslav David dostal nejvíce hlasů - 47. Je třetím členem správní rady za klub. Za kolektivní členy jsou ve správní radě Budějovický Budvar, Motor Jikov, Jihočeská plynárenská, město České Budějovice a jedno místo zůstalo volné. 

Správní rada se sejde ve středu a má zvolit nového prezidenta i viceprezidenta klubu.Adecco spol. s r.o.
Elektromechanik – Ostrava – 2 směnný provoz

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze