Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V cestě už nic nestojí, ujistil hokejový šéf Gut

2 2001
Víden - Snad definitivně si mohl oddychnout předseda českého hokejového svazu Karel Gut. Šéf mezinárodní federace René Fasel přijal návrh stavebního záměru nové hokejové haly pro pořádání světového šampionátu v Praze v roce 2004. Konání mistrovství tak už v současné době nic neohrozí. "Já jsem před tím celou dobu věřil, že to dopadne dobře. Jenže se to vždy nějak zkomplikovalo," povídal Gut do mobilního telefonu přímo z Vídně, kde o celé záležitosti jednal s Faselem.Zde najdete další informace

Nebezpečí, že by Česko o mistrovství přišlo, je tedy definitivně zažehnáno?
Ano, žádné překážky už opravdu nejsou. Teď už nás čeká jenom spousta práce. Tu za nás nikdo neudělá.

Bylo těžké Fasela přesvědčit?
Vždyť jsme měli všechno připravené. Jsem rád, že se jednání zúčastnili i vládní zmocněnec Ladislav Malý a šéf Sazky pan Hušák. Že předseda Fasel slyšel od nás tří, že je všechno z naší strany v pořádku. V českých novinách se pořád objevovaly nějaké pochybnosti. A Fasel nás znovu ujistil, že máme jeho plnou důvěru.

Oddychl jste si hodně?
Já jsem stále věřil, byl jsem po celou dobu velkým optimistou. Oddychl jsem už několikrát, ale vždy se objevila nějaká komplikace.

Co má za úkol skupina odborníků, která odletí do USA?
Má najít nějakou obdobnou halu. Ale už jenom kvůli tomu, aby se rozhodlo, jak ta naše bude vypadat. Interiér a tak podobně. Jinak vše ostatní je vyřešeno, včetně finančních garancí.


Více o projektu halu si přečtěte
-  ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze