Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V den volna se dozví, kdo pojede na olympiádu

6 2001
Praha - V pátek mají hokejisté na turnaji Baltika volný den, přesto budou asi napjatí více než před zápasem. V některých z nich bude žít naděje, že se podívají na olympijské hry v Salt Lake City. Právě 21. prosince oznámí hlavní kouč reprezentace Josef Augusta konečnou nominaci hráčů, kteří budou obhajovat zlaté medaile z Nagana. V Moskvě by v té době měl být i generální manažer olympijské reprezentace Ivan Hlinka.Zde si přečtěte další informace

Hráče z NHL zveřejní vedení národního týmu už třináctého prosince po zasedání výkonného výboru hokejového svazu, mělo by jich být kolem osmnácti.

"Uvidíme. Možná se dočkáte nějakého překvapení," nevyloučil Augusta před novináři možnost, že by jejich počet mohl být jiný. "Ale nic konkrétního teď neřeknu." 

Augusta nechtěl ani prozradit, kolik hráčů, kteří budou hrát na Batlice, má šanci se ještě do závěrečné třiadvacítky probojovat. Ze širší nominace, v níž je sedmatřicet hokejistů, se v Moskvě představí obránce Michal Sýkora a útočníci Pavel Patera, Martin Procházka, Viktor Ujčík a Petr Čajánek.

"Dveře nikomu zatím nezavírám," zopakoval hlavní kouč. Obecně se předpokládá, že se do olympijského týmu nevejdou více jak tři hráči mimo NHL. Není ani vyloučené, že to bude třeba jediný, v tom případě se nejvíce hovoří o obránci Michalu Sýkorovi nebo obětavému útočníkovi Petrovi Čajánkovi.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze