Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V derby chytaly nedávné opory hanáckých týmů

28 2003
Prostějov - Velké překvapení přichystal prostějovským hokejistům tým Olomouce, který se v derby vytasil s posilou na postu brankáře. Chytal Martin Altrichter, který přišel na výpomoc ze Zlína. "Svoboda si stěžoval na nachlazení, proto jsme Martina oslovili. Přijel nám pomoci, nic víc bych za tím nehledal," řekl sportovní manažer Olomouce Jaromír Píchal.

"Chytalo se mi celkem dobře, ale bylo to přece jen něco jiného, než na co jsem zvyklý. Udělali jsme zbytečné chyby v obraně. Všechny branky Prostějova padly po našich námazech," hodnotil Altrichter, který si pochvaloval atmosféru zápasu.

"Bylo to příjemné, taková atmosféra k hokeji patří a já ji mám rád." Případné střídavé starty brankáře Zlína v dalších zápasech první ligy by byly komplikované. Altrichter v probíhající extralize odchytal třináct zápasů a podle pravidel může v nižší soutěži nastupovat pouze do odchytání patnácti utkání v nejvyšší soutěži.

"Jeho další případný start bychom museli řešit ze dne na den," poznamenal Píchal, který ocenil přístup brankáře ke svému bývalému klubu. "Zavolal jsem mu, že potřebujeme pomoci, a on bez problémů souhlasil."

To v brance Prostějova stál už pošesté v řadě o rok mladší Pavel Maláč, který zde chytal ještě na jaře, ale potom měl s klubem problémy. Obě strany se v létě obviňovaly z porušení smlouvy.

Vedení klubu tvrdilo, že Maláč se nehlásil k přípravě, brankář se hájil, že jej ředitel klubu Petr Zlámal poslal před prvním tréninkem domů. Nakonec se s Prostějovem nedohodl ani na angažmá v Nitře.

"Už se k tomu nechci vracet," říká Maláč, který po úvodních čtyřech porážkách přispěl v předešlých dvou zápasech k pěti bodům. "Řekněme, že jsme se s Prostějovem nějak dohodli."

Od srpna nestál na ledě a začal se připravovat až dva týdny před nástupem do Prostějova. "Chytání brankář hned tak nezapomene. Stačilo pár tréninků," říká Maláč.

A jak je se svými výkony spokojen? "Na tom až tak nezáleží. Jsem tady od toho, abych pomohl Prostějovu tam, kam patří, tedy na vyšší příčky. To je důležité," míní gólman.

V derby se střetl s jihlavským rodákem Martinem Altrichtrem. Oba působili ve Zlíně, v Havířově, v Chomutově či ve Žďáru. "Známe se dobře, několikrát jsme proti sobě hráli. Ale v jednom týmu jsem s ním naštěstí nikdy nebyl. Je to dobrý gólman a těžko by se s ním soupeřilo o post jedničky," dodal Maláč.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze