V Edmontonu se trefil jen Hemský

16 2004
Jediného střelce měl souboj hokejistů Edmontonu a Anaheimu. Už v patnácté minutě překonal švýcarského gólmana Gerbera český útočník Aleš Hemský a svým jubilejním desátým gólem v sezoně rozhodl o nejtěsnějším vítězství Oilers. "Puk poskakoval, napálil jsem ho a trefil horní roh," popsal svou trefu.

Hemský předtím v devíti utkáních neskóroval. "Už je to dlouho, co jsem dal naposled gól. K posílení sebevědomí je ta dnešní trefa určitě dobrá," dodal.

Na začátku druhé části se mohli prosadit další čeští hráči. Zatímco Radka Dvořáka z Edmontonu při brejku zastavil  brankář Gerber, na opačné straně trefil o minutu později Petr Sýkora tyč.

Obránce Marek Židlický pomohl rozhodnout duel mezi Nashvillem a Phoenixem. Druhý gól Nashvillu dal a na rozhodující přihrál.

Domácí se ujali vedení, když se trefil Andrew Hutchinson a po něm právě český obránce. Pak však přišly světlé okamžiky útočníků Phoenixu. Během necelých šestnácti minut se jim podařilo z tří dorážek pokořit Tomáše Vokouna.

Nejdříve českého gólmana překonal Daymond Langkow, jemuž asistoval Jan Hrdina. Pak vyrovnal Dan Cleary a do vedení poslal Phoenix Brian Savage. Necelé tři minuty před koncem však bekhendem vyrovnal český útočník Nashvillu Martin Erat.

Domácí nakonec vyhráli gólem v přesilové hře 47 sekund před třetí sirénou, když na trestné lavici seděl Hrdina. Na vítězné trefě Scotta Hartnella se asistencí podílel i Židlický.

Brankář Vokoun si připsal 21 úspěšných zákroků, ale kouč domácích ocenil především Eratovu vyrovnávací branku. "To byl od Erata důležitý gól," chválil trenér Barry Trotz. "Phoenix neměl moc šancí, ale dařilo se jim proměňovat ty, co měli," dodal.

Tomáš Vokoun se ke svému výkonu vyjádřil značně kriticky  a za výhru poděkoval především Eratovi. "Martin mi zachránil kůži, když vstřelil ten třetí gól," řekl Vokoun. "Je to zásluha kluků, protože já jsem tam dvě třetiny jenom stál a koukal," dodal.

Více k utkání Nashville-Phoenix naleznete ZDE.

Brendl dal první gól v sezoně

Tampa Bay se představila doma proti Carolině v nejlepší formě. Již ve čtvrté minutě prohrávali Hurricanes 0:2 a trenér Pierre Laviolette si musel vzít oddechový čas, načež do branky poslal Jamieho Storra. Ten vyměnil Kevina Weekese, který ze dvou střel ani jednu nechytil.

Carolina sice za chvilku snížila prvním gólem Pavla Brendla v sezoně, ale ani Storr nedokázal zastavit příděl domácích branek. Martin St. Louis dvěma góly dovršil hattrick, a když se ještě do přestávky trefil Dave Andreychuk, vypadalo to na debakl.

Po 1300. Andreychukově bodu v NHL se ale hosté zvedli a začali ztrátu dotahovat. Hokejisté Caroliny snížili nepříznivý stav až na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Josef Vašíček vstřelil poslední branku poražených a navíc si připsal dvě asistence. "Do utkání jsme se dobře vrátili, ale přesto jsme prohráli. Musíme hrát celý zápas. je frustrující, když v první třetině všechno, co letí na branku, skončí v naší síti," řekl zklamaný Vašíček.

Islanders přišli o slibný náskok

Hokejistům New Yorku Islanders se asi ještě hodně dlouho bude zdát o utkání v Ottawě. Dvě třetiny byli totiž hráči newyorského týmu lepší než 'Senátoři', svoji převahu dokázali využít ke vstřelení čtyř branek a pouze jednou inkasovali. Před poslední dvacetiminutovkou vedli o tři góly, jenže za osm a půl minuty byl jejich náskok pryč, když se trefili Todd White, Martin Havlát a Zdeno Chára.

Hosté se tak museli strachovat, jestli vůbec získají bod. V prodloužení sice mohli po šanci Radka Martínka vyhrát, ale větší radost z bodu měli pochopitelně domácí. "V poslední třetině jsme hráli dost jednoduše a navíc jsme dvakrát skórovali v přesilovce. S jedním bodem jsme určitě spokojení," usmíval se obrovitý slovenský obránce Ottawy Zdeno Chára.

Výsledky

Buffalo - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
36. Samsonov. Střely na branku: 27:24. Diváci: 14 378.

NY Rangers - New Jersey 3:3 po prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
19. Carter (Hlaváč), 41. Wiseman, 59. Barnaby - 26. Rasmussen, 29. Pandolfo, 45. Brylin. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 200.

Tampa Bay - Carolina 5:4 (5:2, 0:1, 0:1)
4., 11. a 14. St. Louis, 1. Richards, 15. Andreychuk - 4. Brendl, 18. Francis (Vašíček), 39. Cole (Vašíček), 50. Vašíček. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19 909.

Ottawa - NY Islanders 4:4 (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)
35. Langfeld, 44. T. White, 46. Havlát, 49. Chára - 9. a 35. Peca, 15. Weinhandl, 32. Czerkawski. Střely na branku: 44:38. Diváci: 17 197.

Nashville - Phoenix 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
5. Hutchinson, 11. Židlický, 38. Erat, 60. Hartnell (Židlický) - 17. Langkow (Hrdina), 26. Cleary, 33. Savage. Střely na branku: 32:24. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a chytil 21 střel. Diváci: 10 377.

St. Louis - Columbus 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
8. a 50. Boguniecki (na druhou Čajánek), 18. Ch. Pronger, 49. Rycroft, 60. Drake - 14. Žerděv, 32. Marchant, 42. Sanderson. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17 709.

Edmonton - Anaheim 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
15. Hemský. Střely na branku: 16:28. Diváci: 16 839.

Colorado - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
38. a 50. Forsberg (na první Hejduk), 30. Hinote, 58. Larsen - 55. Zubov. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18 007.

San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
12. Koroljuk, 13. Cheechoo, 44. McCauley - 44. Näslund. Střely na branku 30:35. Diváci: 15 017.

Gólman New York Islanders Garth Snow vychytává střelecký pokus českého útočníka Ottawy Radka Bonka.

Mattias Weinhandl (č. 11) z New York Islaners se raduje společně s Romanem Hamrlíkem a Janne Niinimaaou z překonání gólmana Ottawy Patricka Lalima.

Útočník Edmontonu Aleš Hemský se raduje z jediného gólu v utkání s Anaheimem. V pozadí gólman Gerber.

Souboj dvou Čechů - centr Phoenixu Jan Hrdina (č. 24) a Martin Erat z Nashvillu.

Gólman Nasvillu Tomáš Vokoun likviduje šanci Briana Savage z Phoenixu.