Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hale bylo místo. Fanoušci však na 1. ligu nesměli

Kometa Brno - semifinále | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

25 2008
Mladá Boleslav - Na stadionu visela cedule: "Vyprodáno“. Uvnitř však byla spousta neobsazených míst a před branami stadionu zůstalo víc než 300 příznivců brněnské Komety. Tak v sobotu vypadal sedmý zápas semifinále 1. hokejové ligy v Mladé Boleslavi. Domácí klub v něm předvedl nevídanou věc.

Skandální věc. Nepustil na stadion fanoušky soupeře.

„Co předvedlo boleslavské vedení, to jsem ještě neviděl. Nepustí fanoušky na zimák a pak je tam nevím kolik místa,“ zlobil se brněnský obránce Tomáš Houdek, jehož tým nakonec v Boleslavi prohrál 1:2 v prodloužení a byl vyřazen.

Aféra začala v pátek, kdy Mladá Boleslav na svých internetových stránkách uvedla, že její stadion je vyprodaný, a vyzvala brněnské fanoušky, ať nikam nejezdí.

Příznivci Komety přitom od domácího klubu nedostali žádné lístky, i když v předchozích třech zápasech série jich v Boleslavi fandilo pokaždé několik set.

„Náš stadion je na celou sezonu vyprodaný. Některé vstupenky se nám před zápasy vracejí, proto jsme je prodali brněnským fanouškům. Ale tentokrát jsme jim to nemohli garantovat,“ uvedl mladoboleslavský sportovní ředitel Jaromír Šindel pro Českou televizi.

Fanouškům Komety to však nedalo a přibližně 400 se jich vydalo do Boleslavi i bez lístku. Do haly se jich pak dostala necelá stovka. Několik vstupenek získali přímo od brněnských hráčů, několik odkoupili od místních diváků.

Zhruba 300 fandů Komety však muselo celý zápas fandit venku, a to přesto, že sektor pro hostující fanoušky zůstal víc než z poloviny prázdný.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze