Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hokejové Porubě zatím zastoupí trenéra manažer Fabián

Hokejisty Poruby nyní povede manažer Fabián. | foto: Martin Adamec, MAFRA

29 2008
V minulých sedmi utkáních první hokejové ligy zvítězili hokejisté týmu VOKD Poruba jen dvakrát. Třinácté místo v tabulce se sedmnácti body z šestnácti zápasů a poslední prohra 0:5 v Hradci Králové už byla impulzem ke změně na trenérském postu.

"S trenérem Vavrečkou jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Nejedná se o žádné odvolání," uvedl generální manažer týmu Petr Fabián, který sám dočasně převezme funkci hlavního kouče.

"Do doby, než seženeme nového trenéra s asistentem, zvážím sílu našeho mančaftu, co v něm je a není. Chci se stoprocentně přesvědčit, že máme na to hrát opět atraktivní hokej."

Porubskému týmu totiž nepomohly ani nedávné hráčské výměny. Do celku VOKD přišli z rovněž prvoligového Havířova útočníci Martin Kotásek a Petr Rozum, opačným směrem pak mířil porubský kapitán Robert Najdek. Výměna zafungovala na jeden zápas, další dva už zase Porubští prohráli.

Kouč Jan Vavrečka připustil, že sám rezignaci zvažoval. "Říkal jsem si, že toho nechám. Neměl jsem motivaci. Každopádně vím, že dvě výhry v řadě posunou tým do středu tabulky," řekl Jan Vavrečka.

"Myslím, že se Honzovi Vavrečkovi ulevilo," poznamenal Fabián. "Byl na něj navíc vyvíjen tlak pro něj v trochu nevděčné spolupráci s Vítkovicemi, kdy nevěděl ani pár hodin před zápasem, které hráče nám extraligový tým pustí."

Pro Petra Fabiána tak nastává náročné období. Kromě manažerských povinností povede prvoligový tým jako hlavní trenér a zároveň bude hledat Vavrečkova nástupce.

"Nového a vhodného trenéra intenzivně hledáme. A může být i z Vítkovic, aby byla komunikace mezi oběma kluby byla na co nejvyšší úrovni," naznačil Fabián. "Věřím, že přístup nového trenéra nebo jiný druh spolupráce s Vítkovicemi, jako třeba větší přísun posil, našemu týmu pomůže."

Svůj pobyt na střídačce plánuje Fabián jen na krátký časový úsek. "Práce generálního manažera je náročná a delší dobu než pár zápasu nemůžu zvládnout," podotkl Petr Fabián, kterému bude v roli asistenta vypomáhat současný asistent dorostu VOKD Poruba Petr Trojan.

A Jan Vavrečka? Ten nechce zůstat bez hokeje na dlouho. "Zatím nemám konkrétní nabídky, ale mám již něco rozjednané," prozradil Vavrečka.

Mužstvu VOKD by měl pomoci i bývalý kapitán Pavel Šebesta, jenž s profesionálním hokejem skončil a nyní při práci hraje druhou ligu ve Valašském Meziříčí. Má vyřízený střídavý start a za VOKD bude zřejmě nastupovat jen v domácích utkáních, které nebudou kolidovat se zápasy Valašského Meziříčí.

První zápas po změně kouče čeká tým VOKD ve středu ve Vrchlabí.Najdete na iDNES.czmobilní verze