Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hokejové zručnosti zvítězil Východ

8 2004
Minnesota - Jednoznačným rozdílem 13:6 zvítězily hvězdy z Východní konference v tradičním klání v dovednostních disciplínách během All-star víkendu, který probíhá v Minnesotě. V soutěži o nejtvrdší střelu se nad ukazatel sto mil za hodinu jako pouze jeden ze tří soutěžících dostal obránce Pavel Kubina z Tampy Bay.


Radarové zařízení naměřilo při druhém Kubinově pokusu hodnotu 101.2 mil za hodinu, tedy 162.8 kilometrů za hodinu.

V disciplíně, ve které se počítá průměrná hodnota naměřená třem vybraným střelcům z každé Konference, tak zcela jednoznačně vyhrál Východ. Sheldon Souray z Montrealu a Adrian Aucoin z New York Islanders totiž vyslali shodně střelu o rychlosti 102.2 mil za hodinu (164.5 km/hod), a zaznamenali tak nejlepší výsledek za posledních deset let.

Žádný ze střelců Západní konference se nedokázal dostat nad hranici 100 mil za hodinu. Nejlepšího výsledku dosáhl domácí Filip Kuba, jemuž rozhodčí naměřili hodnotu 99.2. (159.6 km/hod).

Rekord drží už jedenáct let bývalý obránce Al Iafrate, jehož střela letěla v roce 1993 rychlostí 105.2 mil za hodinu (169.3 km/hod).

Diváci ale smekali klobouky hlavně před výkonem Jeremyho Roenicka z Philadelphie v soutěži na přesnost střelby. Roenick jako první hráč za posledních osm let trefil čtyři terčíky, umístěné v rozích branek, na pouhé čtyři pokusy. Zároveň obhájil své prvenství z loňského klání na Floridě, kde ke splnění úkolu potřeboval o jednu střelu více.

Z osmi možných střel sestřelil všechny cíle už jen Mats Sundin z Toronta. Roneickův výkon i celkový součet zasažených terčů znamenal další dva body pro skupinu z Východní konference.

Východ ovládl i další populární disciplínu, soutěž o nejrychlejšího bruslaře. Dva ze tří hráčů z jeho tábora se dostali pod zlomovou hranici 14 sekund- celkový vítěz Scott Niedermayer z New Jersey (13.783 vteřiny) a Ilja Kovalčuk z Atlanty (13.934 vteřiny). Martin St.Louis z Tampy Bay, který doplňoval trojici vybraný, pak jen lehce zaostával; s časem 14.068 vteřiny však skončil třetí a nechal za sebou všechny soutěžící ze Západní konference.

Západ uspěl pouze při úvodní soutěži v ovládání puku. Ve štafetovém závodu, kdy tři hráči z každé skupiny musí prokličkovat cestou vyznačenou oranžovými kužely, chyboval na druhém úseku obránce Nick Boynton z Bostonu a Východ ztratil. Martin St.Louis pak nasadil divoké tempo a téměř v závěrečném kole dohonil Shanea Doana z Phoenixu, ztráta však byla příliš velká a bod za závod trojic připadl Západu. Vítězství se dočkal také Rick Nash z Columbusu, který na stejné trati v paralelním závodě jednotlivců přebruslil zkušenějšího Daniela Alfredssona z Ottawy.

V disciplíně nazvané "In the zone" měla trojice hráčů rozmístěná v trojúhelníkovém postavení za úkol přihrávkami rozhodit brankáře a najít tak způsob k jeho překonání. Tomáš Vokoun z Nashvillu pustil ze čtyř střel dva góly, stejně tak jako Marty Turco z Dallasu, proti kterému stála trojice Jágr-Lang-Rafalski. Bezchybný výkon podal z brankářů Západní konference jen Dwayne Roloson.

Po dvou brankách ale pustili také Jose Theodore z Montrealu a Martin Brodeur z New Jersey, takže předposlední soutěž skončila nerozhodným výsledkem. Všechny čtyři puky pochytal pouze Roberto Luongo z Floridy.

Po pěti disciplínách vedl Východ 7:2. Západ měl ještě naději při závěrečném rozstřelu, kdy proti každému brankáři najíždí šestice hráčů a za každý vstřelený gól se počítá jeden bod.

Tomáš Vokoun pustil v prvním kole dvě branky, stejně jako Jose Theodore v brance Východu. Luongo a Brodeur však ve dvou zbývajících kolech pustili každý jen jednu branku, zatímco Roloson a Turco dvě, takže i v závěrečné disciplíně nakonec zvítětzil Východ.

Západ zvítězil v Utkání mladých hvězd

Vítězstvím 7:3 pro výběr Západní konference skončilo Utkání mladých hvězd. Tři branky zaznamenal útočník Joffrey Lupul, oblékající dres Anaheimu Mighty Ducks. Čtyři asistence si připsal Jonathan Cheechoo ze San José.

Utkání se hrálo stylem čtyři na čtyři a náročné bylo zejména pro brankáře.

"Doufám, že hru čtyři na čtyři v NHL nikdy nezavedou," smála se mladá hvězda Bostonu Andrew Raycroft, která inkasovala sedmkrát. "Během utkání jsem měl na sobě připevněný mikrofon a dával rozhovory. Tohle není můj styl."

Výsledky:
Západní konference - Východní konference 6:13
Kontrola puku:
Štafeta:
1. Západní konference (Pavel Dacjuk, Kimmo Timonen, Shane Doan), 2. Východní konference (Ilja Kovalčuk, Nick Boynton, Martin St. Louis).
Jednotlivci: 1. Rick Nash (Západní konference), 2. Daniel Alfredsson (Východní konference). Skóre: 2:0.
 
Rychlost bruslení: 1. Východní konference 13,922 sekundy (1. Scott Niedermayer 13,783, 2. Ilja Kovalčuk 13,934, 3. Martin St. Louis 14,098), 2. Západní konference 14,802 (1. Alex Tanguay 14,773, 2. Filip Kuba 14,791, 3. Pavel Dacjuk 14,842).
Absolutní vítěz: Scott Niedermayer 13,783. Skóre: 2:2.
 
Nejtvrdší střela (průměr): 1. Východní konference 159,6 km/h, 2. Západní konference 156,1.
Nejlepší jednotlivci: 1. Adrian Aucoin 164,5 (druhý pokus 160,1), 2. Sheldon Souray 164,5 (155,3), 3. Pavel Kubina (všichni Východní konference) 162,8, 4. Filip Kuba 159,6, 5. Mike Modano 156,6, 6. Chris Pronger 154,5, 7. Rob Blake (všichni Západní konference) 153,7, 8. Joe Thornton (Východní konference) 151,8. Skóre: 2:4.
 
Přesnost střelby: 1. Východní konference (13 zásahů/28 pokusů), 2. Západní konference (12/28).
Jednotlivci: 1. Jeremy Roenick 4/4, 2. Mats Sundin 4/8, 3. Glen Murray (všichni Východní konference), Jarome Iginla, Joe Sakic, Keith Tkachuk, Markus Näslund (všichni Západní konference) všichni 3/8, 8. Mark Messier (Východní konference) 2/8. Skóre: 2:6.
 
Rychlá střelba na brankáře: 1. Východní konference (5 gólů/9 pokusů), 2. Západní konference (4/9).
Nejúspěšnější brankáři: 1. Roberto Luongo (Východní konference), Dwayne Roloson oba 0 gólů/3 úspěšné zákroky, 3. Tomáš Vokoun (oba Západní konference), Jose Theodore, Martin Brodeur (oba Východní konference) všichni 2/1, 6. Marty Turco (Západní konference) 3/0. Skóre: 2:7.
 
Samostatné nájezdy:
1. kolo: Západní konference proti Jose Theodorovi (2 góly/4 úspěšné zásahy): Kimmo Timonen, Todd Bertuzzi proměnili, Rob Blake, Keith Tkachuk, Patrick Marleau, Markus Näslund neproměnili.
2. kolo: Východní konference proti Tomáši Vokounovi (2/4): Jeremy Roenick, Glen Murray proměnili, Adrian Aucoin, Scott Niedermayer, Joe Thornton, Daniel Alfredsson neproměnili.
3. kolo: Západní konference proti Robertu Luongovi (1/5): Bill Guerin proměnil, Nicklas Lidström, Filip Kuba, Mike Modano, Mattias Norström, Pavel Dacjuk neproměnili.
4. kolo: Východní konference proti Dwaynu Rolosonovi (2/4): Martin St. Louis, Mats Sundin proměnili, Brian Rafalski, Nick Boynton, Ilja Kovalčuk, Robert Lang neproměnili.
5. kolo: Západní konference proti Martin Brodeurovi (1/5): Jarome Iginla proměnil, Chris Pronger, Rick Nash, Shane Doan, Alex Tanguay, Joe Sakic neproměnili.
6. kolo: Východní konference proti Martymu Turcovi (2/4): Gary Roberts, Jaromír Jágr proměnili, Pavel Kubina, Sheldon Souray, Keith Primeau, Mark Messier neproměnili.
Konečné skóre: 6:13.
 
Nejlepší brankář celkově: Roberto Luongo (8 úspěšných zákroků/9 pokusů).

Utkání nadějí:
Západní konference - Východní konference 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Torres (Cheechoo), 10. Žerděv (Ruutu), 12. Ehrhoff (Žerděv), 19. Lupul (Cheechoo), 23. Lupul (Cheechoo), 25. P. Bouchard, 27. Lupul (Cheechoo) - 6. Staal (P. Bergeron, Ryder), 13. Malone (Stajan, Martin), 29. Stajan (Hunter).

Sheldon Souray z Montrealu a Adrian Aucoin z New York Islanders (na snímku) vyslali shodně střelu o rychlosti 102.2 mil za hodinu (164.5 km/hod), a zaznamenali tak nejlepší výsledek za posledních deset let.

Jarome Iginla, útočník Calgary Flames, sleduje puk poté, co jej vyslal na branku v soutěži na přesnost střelby.

Východ ovládl populární disciplínu soutěž o nejrychlejšího střelce. Dva ze tří hráčů z jeho tábora se dostali pod zlomovou hranici 14 sekund - na obrázku je celkový vítěz Scott Niedermayer z New Jersey (13.783 vteřiny).

Sheldon Souray z Montrealu (na snímku) a Adrian Aucoin z New York Islanders vyslali shodně střelu o rychlosti 102.2 mil za hodinu (164.5 km/hod), a zaznamenali tak nejlepší výsledek za posledních deset let.

Útočník Jaromír Jágr (vlevo) z New York Rangers vtipkuje během dovednostních soutěží se spoluhráčem z české reprezentace a výběru Východu Pavlem Kubinou, který hraje za Tampa Bay Lightning.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze