Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V hokejovém týmu mají být Hrdina i Patera

19 2001
Praha, Moskva - Tři hráči z Evropy, z toho dva z domácí ligy, se s velkou pravděpodobností prosadí do nominace pro olympiádu v Salt Lake City. Složení týmu bude oficiálně oznámeno až v pátek v Moskvě, podle informací MF DNES už je však rozhodnuto. Nejméně čekaným jménem v mužstvu zřejmě bude útočník Jan Hrdina, centr Pittsburghu, který jako jediný chyběl v širší nominaci sedmatřiceti hráčů, jak ji trenéři oznámili v létě.

Hrdinovi pomohly poslední výkony v Pittsburghu, kde je třetí v klubovém bodování a nastupuje v prvním útoku s Langem a Rusem Kovaljovem.

Hrdina včera nebyl k zastižení, ale trenéři mu zatím neoznámili, že by ho nominovali. „Honza nic neví. Moc s tím nepočítá a nevěří tomu. Za celou dobu nebyla nejmenší známka, že by se v nominaci měl objevit,“ řekl Jan Hrdina starší, který je v Pittsburghu, aby se synem oslavil Vánoce.

Z evropských lig se zřejmě do týmu dostanou obránce Michal Sýkora z Pardubic, zlínský útočník Petr Čajánek a centr Pavel Patera z ruského Omsku.

Naopak na poslední chvíli ze sestavy pravděpodobně vypadne slávistický útočník Josef Beránek. Tomu uškodilo, že ztratil část sezony kvůli zlomené ruce, a protože bolesti neustávaly, neodjel na Baltika Cup, kde ho trenéři chtěli vyzkoušet.

Paterovi s Čajánkem se paradoxně příliš nevyvedlo včerejší utkání v Moskvě se Švédy. Patera byl přesto oceněn jako nejlepší hráč zápasu. „Tu cenu jsem snad musel dostat ještě za přátelák ve Finsku,“ prohlásil.

Čajánek i Patera nebyli na ledě u žádného inkasovaného gólu, ale nevedlo se jim na vhazování a nedostávali se do zakončení. Patera nedotáhl únik, v němž zkusil blafák do bekhendu, brankář Hadelöv střelu vyrazil.

Jak bude zřejmě vypadat olympijský hokejový tým

Brankáři:
Hašek (Detroit), Turek (Calgary), Čechmánek (Philadelphia)
Obránci: Kubina (Tampa), Šmehlík (Buffalo), T. Kaberle (Toronto), Hamrlík (Islanders), M. Sýkora (Pardubice), Škoula (Colorado), Kuba (Minnesota), ve hře zůstává Šlégr (Atlanta)
Útočníci: Jágr (Washington), Dopita (Philadelphia), Hrdina (Pittsburgh) - P. Sýkora (New Jersey), Lang (Pittsburgh), Eliáš (New Jersey) - Dvořák (Rangers), Reichel (Toronto), Ručinský (Dallas) - Hejduk (Colorado), Patera (Omsk), Čajánek (Zlín) - Havlát (Ottawa).

- Tučně vytištěná jména už byla oficiálně potvrzena


Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze