Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hokejových soutěžích se bude sestupovat přímo, výjimku má extraliga

Barážovým utkáním o první ligu je konec. Momentka ze zápasu Prostějov - Most. | foto: MAFRA

7 2014
Vedení Českého svazu ledního hokeje ruší baráže ve všech seniorských soutěžích s výjimkou extraligy. Od první ligy níž tak budou týmy postupovat a sestupovat přímo bez dodatečných soubojů.

"Důvody tohoto kroku jsou jak sportovní, tak ekonomické," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král v tiskové zprávě.

Soutěžní zápasy se budou hrát více o víkendech. "Což ocení především v nižších soutěžích, kde hráči většinou pracují nebo studují. V menších klubech se navíc často stávalo, že s ukončením sezony dospělých končil i provoz zimního stadionu, což mělo následně negativní vliv na mládežnické kategorie," vysvětlil Král.

Výkonný výbor ČSLH zároveň zrušil povinnou bankovní záruku pro kluby první ligy ve výši milion korun, která měla začít platit od nadcházející sezony. "Alespoň z části tak přispějeme k ulehčení nesnadné ekonomické situace klubů ve druhé nejvyšší soutěži, které povinná garance neúměrně zatěžovala," uvedl Král.

Vedení hokejového svazu na úterním jednání také zrušilo omezení střídavých startů po 15. únoru pro hráče juniorského věku. "Junioři, kteří nebudou v rozhodující části sezony vytěžováni ve svých domovských klubech, tak dostanou příležitost, aby nastupovali a získávali zkušenosti jinde," dodal Král.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze