V Hradci se výhra hokejistů slavila dvakrát, dobrých pět minut po sobě

Brankář Komety Brno Marek Čiliak zasahuje v utkání v Hradci Králové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

2 2013
Šimánek podél branky nahrává, Mertl bez přípravy střílí, puk letí do horní části branky a hokejisté Hradce Králové začínají v prodloužení utkání s Kometou Brno slavit vítězství 2:1. Ale asi po půl minutě nadšení opadá a přechází v nervozní očekávání. Potvrzení gólu pak trvá dalších skoro pět minut.

Nezvykle dlouhá pauza, během níž se rozhodčí ujišťovali, že puk po Mertlově ráně opravdu skončil v brance, přinesla na hradeckém ledě dvojnásobnou radost z výhry a také ze skutečnosti, že tým s výjimkou úvodního zápasu na Spartě v dalších sedmi urval alespoň bod.

"Někdy trvá výrok videorozhodčího trochu déle, ale na potvrzení, jestli jsme vyhráli, nebo ne, jsem tak dlouho snad ještě nečekal," uvedl kapitán hradeckého mužstva Jiří Šimánek.

Důvodem nezvykle dlouhé pauzy byla ztráta spojení časoměřičů a sudích obsluhující videorozhodčího. S ubíhajícím časem napětí stoupalo, a přestože na první pohled vypadal Mertlův zásah jednoznačně gólový, pochybnosti měli i sami hráči vítězného týmu. "Zase tak jistý jsem si nebyl," potvrdil Šimánek, jenž byl v daném okamžiku nejen na ledě, ale Mertlovi na gól také přihrál.

Hradec tím dokonal obrat v zápase, jehož první polovina mu vůbec nevyšla. Už ve 3. minutě dostal gól a pak se dlouho často jen díval, jak soupeř z Brna ohrožuje jeho brankáře Kantora, aniž by sám byl schopen něco kloudného vytvořit.

"V první polovině zápasu jsme byli strašní," uvedl trenér Hradce Peter Draisaitl. "Všude jsme byli pozdě, hráli jsme hrozně," souhlasil s ním kapitán Šimánek.

Když už se na to Draisaitl nemohl dívat, vzal si v polovině zápasu, po několikaminutovém tlaku Komety, oddechový čas a trvalo pak jen pár desítek minut, než Škoda vyrovnal a domácí tím začali mít navrch. "Musel jsem něco udělat, hráli jsme mizerně," vysvětloval Draisaitl.