Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Kadani trénuje Slovák Klíma

29 2003
Kadaň - Přípravu na nadcházející sezonu zahájili prvoligoví hokejisté Kadaně 5. května, ale toto úterý je pro ně sváteční. Toužebně očekávaná etapa na ledě právě začíná. Kdo ji však povede? Pod kterým trenérem začne? Prozatím mužstvo vedl Alois Chlustina. Zůstane hlavním koučem? "Oficiální vyjádření se dozvíte v úterý," odpověděl jednatel společnosti Jiří Ráža. Celek se už začíná rýsovat.

"Nyní je v mužstvu 21 hráčů. Postupně budou přicházet další, které máme v hledáčku, z nichž vybereme v konečné fázi třiadvacetičlenný kádr," má jasnou představu o složení týmu Alois Chlustina, současně i manažer.

Do Kadaně přišlo slávistické trio, brankář Hynek, juniorský reprezentační bek Jiří Svoboda a útočník Dobiáš. V týmu je nově Slovák Klíma, hráč Dubnice, synovec legendárního Petra Klímy. Návrat hlásí Fořt z Hradce Králové a Müller z Ústí.

Na druhou stranu seznam odcházejících hokejistů je předlouhý: Chlad, Pozník, Kivoň, Kříž, Kaše, Ibl, Dlouhý, Pištej, Slavík, Jaroš, Jelínek, Appel, Sochor a Podstavek. "Je to sport, my nebráníme v odchodu nikomu. Respektujeme jejich rozhodnutí. Stojíme o hokejisty, kteří mají zájem hrát za náš oddíl," je rozhodnut Ráža.

Zdravé jádro se ale podařilo zachovat. Zkušení harcovníci Kajer, Kreuzman, Klaus, Kašík, to jsou srdcaři, na kterých hodlají v Kadani stavět. "Jsem také velmi rád, že se nám daří do mužstva zabudovávat první vlastní odchovance. Věřím, že se o svou šanci poperou," nadšeně hovoří Ráža o pětici Mojdl, Hubínek, Minařík, Kreuz a Urban.

První přípravný zápas odehraje Kadaň 5. srpna doma se Sokolovem, 7. srpna se představí v Ústí. Dále se utká s Berounem, Mostem, Benátky. Těžkou prověrkou budou zápasy na Spartě a v Litvínově.

Cíl? "Play-off jednoznačně. Existenční starosti, které jsme měli v dubnu jsme úspěšně vyřešili," děkuje Jiří Ráža sponzorům.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze