Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Omsku je obrovský zájem přitáhnout Jágra, říká Rosa

Pavel Rosa | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

31 2008
Havlíčkův Brod - Může Jaromír Jágr zmizet z NHL a odejít do ruské superligy? O víkendu se měl český hokejista, kterému po sezoně končí smlouva v Rangers, sejít v New Yorku s generálním manažerem Omsku, kde při výluce působil. "Nedivil bych se, kdyby ho chtěli získat. V Omsku je obrovský zájem ho přitáhnout," říká útočník Pavel Rosa, jenž za ruský klub hraje.

Tolik se na něj pořád vzpomíná?
Stále. On tam nechal něco, na co se nedá zapomenout. Lidi si o něm povídají dodnes a budou pořád.

Prý vás dokonce povzbuzoval během letošního play-off.
To je pravda. Hráli jsme s Dynamem v prodloužení. Během něj najednou hlasatelka při hře řekla, že si před několika minutami volal Jarda Jágr s někým z klubu a popřál nám hodně štěstí. Nejdřív všichni ztichli, pak začali skandovat jeho jméno.

Myslíte, že by Jágr vyměnil život v New York za Omsk?
Omsk není Amerika, není to New York. Já bych taky raději bral Ameriku. Bude to pro něj těžké rozhodnutí, ale záleží jen na něm. On ale Omsk zná a ví, jestli tady může vydržet rok nebo déle. Má pořád před sebou sobě hodně skvělých let, takže může zůstat v Rangers a pak přijde ve čtyřiceti a bude stále nejlepší.

Co peníze? Měl by na něj klub?
Myslím, že na Jardu by se našly. Minulý rok byl v Rusku platový strop 12 milionů dolarů, letos je to o 10 víc. Rezervy jsou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze