Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Omsku je sháňka po dresu Jágra

14 2004
Omsk - Jágrmánie už je i na daleké Sibiři. Fanoušci hokejového Omsku, kam šikovný český útočník Jaromír Jágr před několika dny přestoupil, se shánějí po jeho dresu s číslem 68. "Měli jsme trochu problém udělat dres pro samotného Jágra. Ale repliky budou brzy," vysvětlil Arkadij Alexejev, mluvčí klubu.

Azbukou napsané příjmení hokejisty Jaromíra Jágra vypadá trochu exoticky a má pouze tři písmena.

Trikot s tímto jménem, znakem omských jestřábů a číslem 68 vlastní zatím pouze český útočník. Vedení omského klubu ale slibuje, že v nejbližší době si budou moci repliky Jágrova dresu koupit i jeho fanoušci.
 
"Dres má netradiční velikost a pak jsme taky dlouho nevěděli, kdy vlastně Jágr přijede," řekl Alexejev.

Jen pár hodin po pátečním příletu předal Jágrovi dres s jeho číslem a rusky
přepsaným jménem prezident klubu Konstantin Potapov. V klubové prodejně Avangardu zatím ale Jágrův dres nevisí.

"Už tady bylo pár kluků a o Jágra se zajímali. Zatím ale nemáme ani fotografie ani dres. Ale co byste chtěli, vždyť sotva přijel," smála se mladá prodavačka Světlana Procenkovová.

Fanoušci českého hokejisty i omského klubu ale prý nemusejí mít obavy - Jágr na tričkách, kšiltovkách a kalendářích určitě bude. "Už přišlo i pár slečen, viděly ho v televizi a moc se jim líbil - pořád se usmíval. Fanynky ale mají smůlu, letos dámská trička neděláme," uvedla Procenkovová.

Pro letošní sezonu prý prodej suvenýrů oproti loňsku snížili. "Vloni se suvenýry prodávaly mnohem lépe než letos. Jestřábi vyhráli titul a jejich dres chtěli mít všichni fandové," vysvětlila dívka, která se počítá mezi fanynky místního klubu.

Upomínkové předměty s roztaženými křídly jestřába znají hokejoví fandové v Japonsku, Španělsku i Brazílii, tvrdí prodavačka. "Japonci mi tady skoupili půl obchodu. Kšiltovky, trička, dresy, jako by nikdy nic podobného nikdy neviděli," smála se.

Brazilci šli hlavně po šálách, Němci po zapalovačích. "Děti kupují drobnosti - obrázky, kalendáře. Seriózní pánové seriózní dárky, třeba pouzdra na brýle nebo stojany na víno se znakem klubu. Maminky shánějí malým hokejistům k narozeninám kšiltovky s jestřábem," vyjmenovala prodavačka.

Nejlépe na odbyt jdou ale trička, pochvalovala si Procenkovová. "S nápisy Avangard nebo s obrázky a karikaturami hráčů jsou levnější, dres našeho mužstva je dražší. Ten si lidé rádi zkoušejí i jenom tak," řekla. Omský dres je možné si nechat udělat i na zakázku s vlastním jménem. Cennější prý ale bude ten s jménem Jágrovým, dodala.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze