Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Oslu a Klagenfurtu se hraje o OH 2002

7 2001
O s l o, K l a g e n f u r t - O šest míst se bude bojovat od čtvrtka do neděle v Klagenfurtu a Oslu v závěrečné kvalifikaci na reprízu hokejového 'Turnaje století' na olympijských hrách v roce 2002 v americkém Salt Lake City. V Klagenfurtu se utkají domácí Rakušané, Lotyšsko, Francie a Dánsko, v Oslu se střetnou Norové, Německo, Ukrajina a Bělorusko. Do Salt Lake City se kvalifikuje po třech týmech z obou skupin. V Oslu se představí dva soupeři České republiky v základní skupině letošního mistrovství světa v Německu - právě Němci a Bělorusové.

Německý tým se musí obejít bez zraněného Roberta Hocka z Oberhausenu, jednoho z nejproduktivnějších hráčů německé ligy. Největší oporou by měl být útočník Jan Benda z Jokeritu Helsinky, bývalý hráč pražské Slavie a Sparty.

Němci se v historické Jordal Amfi Areně, kde se konaly olympijské hry již v roce 1952 a také předloňské mistrovství světa, pokusí o překvapení. Favority jsou Bělorusové, kteří budou spoléhat tradičně na střeleckou produktivity bratří Vasilije a Dmitrije Panovových. Norové mají k dispozici téměř stejný tým jako na loňském mistrovství světa v Rusku, kde skončili devátí a dokázali na turnaji dokonce porazit Kanadu 4:3.

Outsiderem skupiny B v Klagenfurtu má být Dánsko, které nikdy na olympijských hrách nestartovalo a na MS je držitelem smutného rekordu. V roce 1949 totiž ve Stockholmu prohrálo s Kanadou 0:49.

Kanadský kouč Rakušanů Ron Kennedy však ví, že se časy hodně změnily. "Dánové jsou každým dnem silnější. Mají několik hráčů ze švédské nejvyšší soutěže a rozhodně nejsou bez šance," míní Kennedy.

Účast v Salt Lake City mají jistou obhájci titulu z České republiky, Rusko, Finsko, Kanada, Švédsko, Spojené státy, Slovensko a Švýcarsko.

V Engelbergu budou v ženské kvalifikaci usilovat o zbývající dvě místa na OH domácí Švýcarsko, Německo, Kazachstán a Japonsko. Účast již mají zajištěnu obhájkyně olympijského zlata ze Spojených států, mistryně světa z Kanady, Finsko, Švédsko, Rusko a Čína.

Program
Skupina A - Oslo
Čtvrtek 8. února:
16:00, Ukrajina - Bělorusko, 20:00, Norsko - Německo. Sobota 10. února: 13:30, Norsko - Ukrajina, 18:30, Bělorusko - Německo. Neděle 11. února: 14:45, Německo - Ukrajina, 15:30, Bělorusko - Norsko.

Skupina B - Klagenfurt
čtvrtek 8. února:
16:00, Lotyšsko - Dánsko, 19:30, Francie - Rakousko. Sobota 10. února: 16:00, Lotyšsko - Francie, 19:30, Rakousko - Dánsko. Neděle 11. února: 16:00, Dánsko - Francie, 19:30, Rakousko - Lotyšsko.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze