Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V pátek odstartuje slovenská extraliga

5 2001
Bratislava - Pěti zápasy začne na Slovensku v pátek devátý ročník hokejové extraligy. Sezona 2001/2002 bude mít oproti loňské o dva účastníky více. Deset týmů se utká v 54 kolech a 270 zápasech základní části do 26. února 2002 systémem každý s každým. Mistrovský titul obhajuje HKM Zvolen a konkurenci mu budou tvořit celky Slovanu Bratislava, Dukly Trenčín, ŠKP Poprad, HK 36 Skalica, HK 32 VA Liptovský Mikuláš, HC Košice, MHC Martin, MSHK Žilina a MHK Nitra. První osmička po základní části postupuje do play off.

Pro devátého v tabulce liga končí, poslední tým se utká v baráži s prvním celkem z tabulky nižší soutěže o setrvání mezi elitou.

Čtvrtfinále play off začne 1. března 2002, hraje se na čtyři vítězství. První zápas finále je na programu 1. dubna 2002 a o držiteli se rozhodne nejpozději 11. dubna.

Mužstvo, které zvítězí v řádné hrací době, získá dva body. V případě remízy následuje prodloužení na pět minut bez úpravy ledové plochy. V nastaveném čase budou hrát oba týmy se čtyřmi hráči v poli. Za vítězství jsou dva body, poražený si připíše bod. V případě nerozhodného výsledku po prodloužení získají obě mužstva bod.

Hracími dny jsou úterý, pátek a neděle od 17:00, výjimku má Slovan, který na stadiónu Ondreje Nepely bude začínat své domácí zápasy v 17:30.

Televizní práva vlastní od srpna loňského roku česká marketinková společnost Pragosport. Klubům zaručuje smlouva na dva roky částku 200 000 dolarů na sezonu. V případě medailového umístění na mistrovství světa bude tato suma navýšena o bonus 20 000 dolarů.

Práva vysílat zápasy extraligy v televizi získala slovenská divize společnosti UPC. Slovenská televize (STV) má exkluzivitu na akce reprezentace a hokejový magazín. Přímo bude moci vysílat STV smluvně dojednané zápasy extraligy pokaždé ve čtvrtek. Smluva mezi ZOK a STV zatím však nebyla podepsána.

Šlágrem prvního pátečního kola bude zápas dvou loňských finalistů Dukly Trenčín, která přivítá úřadujícího mistra ze Zvolena. V dalších zápasech se utkají dvojice Poprad - Košice, Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava, Nitra - Martin a Žilina - Skalica.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze