Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Praze asi bude boxerské MS 2007

8 2003
Praha - Česká boxerská asociace má velkou šanci na pořádání mistrovství světa v boxu v roce 2007. Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) i evropská centrála (EIBA) již dala české organizaci příslib, že se v České republice vrcholný turnaj opravdu uskuteční. Souboje nejlepších světových boxerů amatérského ringu by se měly odehrát v nové víceúčelové hale Sazka, která se právě staví v Praze pro pořádání hokejového šampionátu v příštím roce.

"Žádost jsme již podali a AIBA i EIBA nám již přislíbily, že nám bude mistrovství přiděleno. Vše by mělo být schváleno na příštím zasedání výkonného výboru světové federace, jehož termín ale nebyl zatím přesně stanoven," uvedl generální sekretář České boxerské asociace (ČBA) Jan Pavlík.

Jisté pouze je, že rozhodnutí by mělo padnout ještě před červencovým mistrovstvím světa v thajském Bangkoku. Česká strana se na toto zasedání chystá a chce na něm předložit podpůrné materiály. V případě, že by bylo opravdu České republice MS přiděleno, uskutečnil by se zde velký mistrovský turnaj po padesáti letech. V roce 1957 totiž hostila Štvanice evropský šampionát.

Dějištěm turnaje by se stala nová pražská víceúčelová hala, která se momentálně staví zejména pro hokejové mistrovství v roce 2004. "Se Sazkou jsme o tom ale zatím nejednali. Když nám bude akce přidělena, bude dost času," přiznal Pavlík, jenž nepředpokládá, že by v tomto bodě vznikl problém. I vzhledem k tomu, že ČBA je akcionář Sazky, který arénu investuje.

V roce 2007 by se v Praze mohlo uskutečnit i atletické halové mistrovství Evropy, o jehož pořádání se zase uchází Český atletický svaz. S termínovou kolizí by však problém nebyl. Zatímco boxerský šampionát se obvykle koná v polovině roku, atletický v březnu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze