Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Praze to rozjedeme, slibují reprezentanti

Úspěšní mladí hokejisté na procházce Toruní - zleva Doczy, Kovář, Stránský a Pacovský | foto: Jakub Hlaváč

7 2008
Tořuň - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česká vlajka počtvrté stoupala ke stropu Toruňské Tor – Tor Arény a v tu chvíli bylo jisté, že se hokejová osmnáctka po roce vrací mezi elitu. Hráči se objali kolem ramen a společně si zazpívali národní hymnu. To byl však jen začátek oslav.

. Marek Sýkora odpoví on-line

Ptejte se trenéra hokejové osmnáctky. Marek Sýkora odpoví v úterý od 10:30 ZDE

Hokejisté se postavili kolem středového kruhu a do vzduchu vyletěla rukavice. Po jejím dopadu na led se k zemi poroučelo i celé mužstvo. Užaslí polští fanoušci nevěřili vlastním očím.

"V kabině jsme si pak zazpívali oblíbené songy od Kabátů. Chybět pochopitelně nemohla ani píseň We are the champions," přibližuje první okamžiky po utkání útočník Pacovský.

Zábava nekončila ani po odjezdu ze zimního stadiónu.

"Po večeři jsme se všichni sešli na pokoji. Po dvou hodinách radovánek nás poslali trenéři spát. Nebylo to nijak bujaré, ještě nás čeká poslední zápas," upozorňuje mladý sparťan.

Hlavní fáze oslav čeká reprezentanty až po návratu do Čech.

"Chceme určitě zajít na jednu letenskou diskotéku. Uvidíme, zda se přidá někdo z realizačního týmu. Možná by mohl jít masér Honza Beran." Hledají mladí reprezentanti posily pro noční párty.

"Vzali bychom i hospodáře pana Brouzdu, ale nepustí ho manželka," přidává k lepšímu Jan Kovář, který je zástupcem plzeňských barev. Jeho slova následuje hromadný výbuch smíchu.

V pondělí nebyl na programu žádný zápas. Trenér Sýkora dal svým svěřencům volno a výběr celodenního programu nechal jen na nic.

"Každý se zařídil podle sebe. Někteří kluci šli na stadión hrát fotbal. My jsme se rozhodli pro procházku po městě. Chceme se jen tak kouknout po památkách a relaxovat," vysvětluje obránce Dóczy.

Toruň je po celém Polsku proslavena výrobou perníku. Místní lidé jsou také velmi hrdí na zdejšího rodáka Mikoláše Koperníka.

"Mají tady hezké holky, to je jasné," směje se nejprve Pacovský. Hokejisté se nakonec blýsknou i hlubšími znalostmi. "Na náměstí je socha Koperníka zahalená do polského dresu," všiml si další plzeňský forvard Stránský. "Byl to slavný astronom," doplňuje po kratším přemýšlení.

Nakonec se řeč znovu stáčí k hokeji. V poledním zápase mistrovství se střenou Češi se Slovince, kteří bojují o záchranu.

"Rozhodně jim to nedarujeme. Hezky je pošleme do třetí divize," usmívá se Kovář "Trenér si přeje, abychom vyhráli. Nechceme vyhrát jen díky vzájemnému zápasu," pokračuje již vážněji.

Zápasy s outsidery nejsou nikdy příjemné. Kvalita mužstev na turnaji nebyla nijak veliká, přesto byli často velmi zrádným soupeřem.

"Je to těžké proti nim hrát. Jsou naprosto nevyzpytatelní. Ukrajina měla dobře propracovanou obranu, ale zase nebyli schopní pořádně útočit. Proti nám i proti Polsku hráli úplně stejným systémem," všimla si západočeská naděje.

"Hlavně, že je to za námi. Dostali jsme český hokej zpět, kam patří," shodují se všichni zúčastnění.

Autor:


Témata: Hymna, Jan Kovář, Socha
Najdete na iDNES.czmobilní verze