Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Prostějově čekají na odpověď

15 2004
Prostějov - V lednu projevili představitelé města zájem vstoupit do prostějovského hokeje. Mužský tým poté sestoupil z první ligy, naopak junioři se dostali až do finále extraligy. Budoucnost klubu je nyní nejasná. „Nejprve jsme městu nabídli dvoutřetinový majetkový podíl v klubu, nyní jsme nabídku zvýšili až na sto procent. Ale na odpověď stále čekáme,“ řekl předseda HC Prostějov Robert Kolář.

Ten sám přiznal, že čekání v nejistotě pro něj není příjemné. „Rádi bychom věděli, na čem jsme, ať už dopadnou jednání jakkoliv,“ říká.

Podle toho se také bude odvíjet příprava, složení mužstva i jména trenérů. Jak Kolář na internetových stránkách klubu naznačil, mohl by seniorský tým ve druhé lize vést jeden z dvojice zkušených trenérů.

„Mají za sebou extraligovou a jeden dokonce i reprezentační zkušenost.“ Příprava na sezonu by měla začít 1. května, ale i tento termín může ovlivnit výsledek jednání s městem.

„Pokud bychom měli hrát průměr druhé ligy, tak nemá cenu začínat takhle brzy,“ poznamenal Kolář.

Jedinou novinkou je tak pouze plánované zřízení postu sportovního manažera, který by měl obsadit úspěšný kouč juniorky Jaroslav Beck, jenž se v závěru neúspěšně pokoušel zachránit s muži první ligu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze